Neděle 27. září 2020svátek má Jonáš 12 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Trenér Přerost: Nemám se za co stydět. Můj konec byl domluvený předem

Miroslav Přerost na české střídačce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Přerost na české střídačce. | foto: cslh.cz

PRAHA Po příletu z Kanady se novinářům vyhýbal a na Ruzyni odešel zadním vchodem. O den později však Miroslav Přerost, dnes už bývalý trenér neúspěšné reprezentace hokejistů do 20 let, předstoupil a fanouškům vzkázal: „Zodpovědnost za výsledek beru jednoznačně na sebe. Ale za těch pět let, co jsem byl u týmu, se nemám za co stydět.“

Za celou dobu jste však neměl jediný úspěch.
Když se před mým nástupem vybíral trenér pro dvacítku, bylo osloveno mnoho adeptů. Ti všichni moc dobře věděli, jak na tom náš juniorský hokej je. Tenkrát jsme byli všem pro smích, nikdo s námi nechtěl hrát, všude nám dávali nejhorší kabinu a tak dále.

Takže myslíte, že nastal posun?
Ve všech letech jsme hráli o semifinále, ale vždycky jsme byli podceňovaným mužstvem. Letos nás poprvé tipovali na třetí místo, pro nás šlo o novou situaci a bohužel jsme ji nezvládli.

Proč?
Měli jsme výborný tým, což vyvolalo vlnu přesvědčení, že tohle mužstvo má na medaile. Já ale věděl, že to nebude tak jednoduché. I tak jsem po přípravných zápasech věřil, že když mužstvo doplníme o kvalitní hráče ze zámoří, tak můžeme uspět. Během turnaje se ale bohužel neprojevila práce nás, trenérů. V prvních dvou zápasech jsme postrádali zarputilost. V tom vidím největší chybu.

Stojíte si za výběrem hráčů, kvůli kterému jste byl kritizovaný?
Mužstvo vždycky sestavujete podle nejlepšího svědomí a vědomí. Ale ještě se mi nestalo, aby mi hráč psal maily, aby mi jeho tatínek třikrát volal a jeho agent chtěl neustále nějaké schůzky.

Narážíte na Pavla Zachu?
Osobně jsem s hráči nikdy problém neměl. Byli jsme vždycky na jedné lodi a když jsem si je vybral, tak nebyl čas je kritizovat, protože turnaj je krátký a vy je musíte naopak povzbudit.

Nemyslíte, že jste některé hráče opominul neprávem. Jak to bylo třeba s Václavem Karabáčkem, který řekl, že jste ho vyřadil, protože zaspal video mítink?
Na sraz přiletěl o dva dny později, protože mu neletělo letadlo. To se může stát každému. Nezúčastnil se tedy toho prvotního výběrového řízení a rozhodli jsme se, že ho vezmeme s sebou a uvidíme. Podle tréninku byl pro nás na třináctého až čtrnáctého útočníka, a proto jsme se rozhodli ho vyřadit. Že jsem to udělal kvůli tomu, že zaspal? To je přece úplně směšné.

Co jste říkal na reakci Lukáše Kloka, který se vás zastal?
Já určitě nikoho o nic nežádal, na druhou stranu to byla asi jediná pozitivní věc, kterou jsem na mistrovství zažil.

Uvažoval jste, že u týmu zůstanete?
To ne. Já vlastně ani nerezignoval, protože jsme byli dopředu domluvení, že u týmu po šampionátu končím.

Jak jste na tom po kolapsu v Torontu nyní zdravotně?
Bylo to z vyčerpání: fyzického i psychického. Každopádně mě čeká nějaká série vyšetření, ale věřím, že bude všechno v pořádku. Chci pokračovat ve své práci na svazu.

Kdo bude novým trenérem?
Hokejový svaz potvrdil, že by rád viděl ve funkci nového trenéra reprezentační dvacítky Jakuba Petra, který loni dovedl výběr osmnáctiletých hráčů ke stříbrné medaili na MS. Záležet však bude na postoji Vítkovic, kde působí jako asistent extraligového týmu.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...