22. srpna 2015 20:38 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Nejcennější trofej vítaly tisíce lidí. Michal Rozsíval přivezl Stanley Cup

Podruhé během tří let zvedá Michal Rozsíval nad hlavu Stanleyův pohár. Sledují... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podruhé během tří let zvedá Michal Rozsíval nad hlavu Stanleyův pohár. Sledují... | foto: ČTK

PRAHA Stanley Cup, trofej pro vítěze nejlepší hokejové ligy světa NHL, je opět na návštěvě v České republice. Může za to obránce Michal Rozsíval, jenž letos triumfoval v dresu Chicaga Blackhawks a slavný pohár přivezl ukázat do rodné Vlašimi. Vítaly jej tisíce lidí.

Chicago vyhrálo NHL potřetí za posledních šest sezon, letos ve finále přehrálo 4:2 na zápasy Tampu Bay. Michal Rozsíval bohužel na větší část vítězného tažení svého týmu koukal pouze z tribuny, ve druhém kole proti Minnesotě si totiž zlomil kotník. 

I tak má ale na zisku nejslavnější trofeje světa velký podíl a o svou radost se přijel podělit do Vlašimi, kde vyrůstal. Na zdejším stadionu čekalo šestatřicetiletého hokejistu vřelé a mohutné přivítání, na Stanley Cup se přišly podívat i desítky dětí a oslavy, na nichž by neměli chybět například hokejisté Martin Straka a Radim Vrbata, budou probíhat i během zítřka.

Se Stanley Cupem si ale Rozsíval nemůže dělat, co se mu zachce. Se slavným pohárem totiž všude cestují „osobní“ strážci, kteří dohlíží na dobré zacházení a přísný režim oslav. Například nočních radovánek se pohár po neblahých zkušenostech z minulosti (zničení, zneuctění, ztráta) účastnit nemůže, o půlnoci jej ochranka zavře do polstrované bedny a odveze na hotel. Inu, večerka platí pro všechny!

Michal Rozsíval je osmým českým hokejistou, jemuž se podařilo získat dva Stanley Cupy. Zařadil se po bok Petra Sýkory, Dominika Haška, Patrika Eliáše, Bobbyho Holíka, Jaromíra Jágra a také Jiřího Hrdiny s Jaroslavem Pouzarem, kteří triumfovali dokonce třikrát.

okaOndřej Kopřiva

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!