8:07aktualizováno  10:56
NEW YORK - Obránce Michal Rozsíval rozhodl v pondělním utkání NHL gólem v penaltovém rozstřelu o výhře hokejistů Chicaga nad Nashvillem 3:2 po samostatných nájezdech. Český bek zatím v letošní sezoně neskóroval, přesto mu dal trenér Joel Quenneville důvěru v páté sérii nájezdů. A Rozsíval si počínal jako ostřílený mazák, když naznačil střelu forhendem a pak překonal brankáře Pekku Rinneho rychlou kličkou do bekhendu.

Český hokejista Chicaga Blackhawks Michal Rozsíval (vlevo) a Patrick Eaves z Detroitu Red Wings foto: Reuters

"Při tréninku se mu v nájezdech daří. Těžko se proti němu chytá. Myslím, že si toho trenér všiml a rozhodl se dát mu šanci," prohlásil brankář Chicaga Corey Crawford. "Odhaduji, že tu kličku na mě zkoušel letos už tak dvanáctkrát a pokaždé dal gól," dodal Crawford. Chicago tak přece jen dotáhlo do vítězného konce zápas, v němž mělo během úvodních čtyřiceti minut jasnou převahu a vedlo 2:0 na góly a 27:11 na střely. Ve třetí třetině však Predators hru vyrovnali a dvěma góly manko smazali.

Blackhawks se díky výhře vrátili do čela celé NHL, Predators ziskem bodu udrželi naděje na postup do play off. V Západní konferenci ztrácejí dva body na osmé St. Louis, které zvítězilo 4:1 na ledě Minnesoty. O další bod zpět je Dallas, který zakončil sérii pěti domácích zápasů prohrou 0:4 s Anaheimem a bilancí 2 výhry - 3 porážky. Stars počtvrté v sezoně nedali ani gól a Jaromír Jágr vyšel podruhé za sebou bodově naprázdno.

Ve třetím zápase v řadě se zapsal do statistik Plekanec z Montrealu

Anaheim rozhodl v polovině druhé třetiny, kdy třemi góly během necelých pěti minut získal vedení 3:0. Vítězství zpečetil v poslední minutě zápasu trefou do prázdné branky Teemu Selänne, jenž tak v dostizích o nejlepšího evropského střelce v historii NHL snížil ztrátu na Jágra na sedm gólů. "Obrovské zklamání," komentoval porážku útočník Dallasu Jamie Benn, jenž se spoluhráči nedokázal odčinit den starou porážku 2:3 s Los Angeles, kterou trenér Glen Gulutzan označil jako trapnou.

"Zbývá nějakých čtrnáct zápasů do konce základní části a je důležité bodovat pokaždé. A nám se to už podruhé za sebou nepovedlo. To není dobrý pocit," dodal Benn. Ve třetím zápase v řadě se zapsal do statistik Tomáš Plekanec, který jednou asistencí přispěl k výhře Montrealu nad Carolinou 4:1. Hostující Hurricanes vedli od 4. minuty, ve zbytku zápasu už ale nedali ani gól a brankář Canadiens Carey Price nakonec potřeboval k vítězství ve svém jubilejním 300. zápase v NHL jen 18 zákroků.

Z nezdaru Caroliny měli radost ve Winnipegu, který navzdory prohře 2:4 na ledě New York Rangers udržel čtyřbodový náskok na špici Jihovýchodní divize. Ondřej Pavelec v brance Jets si připsal 31 zákroků. Na čtyři zápasy bez vítězství se protáhla černá série New Jersey, které podlehlo 1:3 New York Islanders. Devils tak na sedmé příčce Východní konference mají před svým pondělním soupeřem, jemuž patří devátá pozice, už jen dvoubodový náskok. U jediného gólu poražených si připsal asistenci Patrik Eliáš.

Výsledky NHL

New Jersey - NY Islanders 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky:
29. Ponikarovskij (Eliáš) - 1. Bailey, 8. Hamonic, 50. Tavares.
Střely na branku: 25:21. Diváci: 17.625.

New York Rangers - Winnipeg 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Branky:
1. a 46. Stepan, 24. Callahan, 54. Nash - 2. Antropov, 13.Bogosian.
Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 35 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 88,6 procenta. Střely na branku: 35:28. Diváci: 17.200.

Montreal - Carolina 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky:
51. a 60. Pacioretty (na druhou Plekanec), 16. Markov, 22. Halpern - 4. J. Staal. Střely na branku: 29:19. Diváci: 21.273.

Detroit - Colorado 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky:
16. Abdelkader, 27. Cleary, 30. Brunner - 46. McGinn, 59. Duchene.
Střely na branku: 20:24. Diváci: 20.066.

Chicago - Nashville 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 20. Saad, 33. P. Kane, rozhodující nájezd Rozsíval - 44. Legwand, 48. Beck. Střely na branku: 40:27. Diváci: 21.306.

Dallas - Anaheim 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky:
31. Ryan, 33. Perry, 36. Beleskey, 60. Selänne. Střely na branku: 26:30. Diváci: 13.748.

Edmonton - Calgary 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Branky:
4. Schultz, 10. Hall, 17. Jones, 51. Jakupov - 59. McGrattan.
Střely na branku: 20:34. Diváci: 16.839.

Minnesota - St. Louis 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky:
27. Heatley - 13. Schwartz, 33. McDonald, 35. Shattenkirk, 60. Jackman. Střely na branku: 25:24. Diváci: 18.786.

San Jose - Vancouver 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Branky:
28. Desjardins, 29. J. Thornton, 30. Couture - 38. Higgins, 51. Burrows. Střely na branku: 35:25. Diváci: 17.562.

Severozápadní divize
1. Minnesota 35 21 2 12 98:90 44
2. Vancouver 36 19 6 11 94:93 44
3. Edmonton 35 15 7 13 91:96 37
4. Calgary 34 13 4 17 94:118 30
5. Colorado 35 12 4 19 86:111 28