Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rozzlobený Růžička: Nemůžeme hrát pořád po rozích. Chystám změny

Sport

  20:21
PRAHA - Čeští hokejisté sice v utkání přestříleli Nory poměrem 46:15, ale přesto odcházeli do šatny se sklopenou hlavou po porážce 2:3. V historii českého a československého hokeje se jednalo o 33. vzájemný zápas a Norové dokázali dosud uhrát jen dvakrát remízu.

Česko - Norsko (Jágr a Růžička na střídačce). foto: www.getphoto.cz / robin drahoňovský

Shodně to bylo 2:2 na mistrovství světa v Itálii v roce 1994 a o dva roky později ve Vídni. Hlavní rozdíl ve výkonu obou mužstev viděl kouč Vladimír Růžička v přímočarosti a tahu na branku, který měl soupeř podle něj daleko lepší.

"Věděli jsme že nás čeká těžký soupeř, že bude dobře bránit a má nebezpečné protiútoky. My jsme na rozdíl od nich neměli dobrou koncovku. Když Norové zaútočili, tak to pořád hořelo. Dali tři góly, my jen dva, takže nezbývá než jim pogratulovat," řekl Růžička na tiskové konferenci.

Česko - Norsko (zklamaný Jaromír Jágr).

Přes množství střel nebyl s ofenzivou vůbec spokojen. "My máme pozici na střelu a pořád hledáme ještě lépe postaveného spoluhráče. Dneska to bylo zase vidět, že hrajeme po rozích. I když máme hodně střeleckých pokusů, tak nejsou pořádné rány," zlobil se Růžička a naznačil, že přijdou změny ve složení útoků i přesilovkových formacích, přestože za dva zápasy dali Češi v početních výhodách pět z celkových osmi gólů.

"Musíme se připravit na další utkání a musíme to změnit, protože takhle nejsme úspěšní ani proti Norsku. To je samozřejmě špatné. Hráči vidí sami, že s Norskem bychom prohrát neměli." Problém hledal Růžička nadále ve střelecké efektivitě.

Česko - Norsko (norská radost).

"Je to o gólech a my je pořád nedáváme. Dneska dal dva Jarda Jágr a jinak nejsme schopní dát gól. Nepřejdeme hráče, nejdeme přes něj do brány, a když tam pak není ani střela od modré čáry, tak se těžko dávají branky," řekl kouč. "Musíme prostě víc střílet a zjednodušit to. Jestli tak hrát nebudeme, tak nemáme šanci proti nikomu."

Norové se postarali o další velké překvapení turnaje po výhře Dánska nad Finskem 4:1. Růžička si uvědomuje, že proti papírově slabším soupeřům jsou zápasy stále těžší. "Také Němci hráli s Finy jen 0:1. Je to vyrovnané, může se stát v zápasech cokoliv," uvedl trenér. Řada elitních hráčů se mu z různých důvodů v olympijské sezoně před šampionátem omluvila, ale tým s devíti nováčky na MS okolo hvězdy Jaromíra Jágra má podle něj na víc než dnes předvedl.

Česko - Norsko (válečná porada českých hokejistů).

"Myslím si, že pokud bude mužstvo bojovat, tak má jednoznačně na víc. Máme jeden den volna a musíme se připravit na Švédy, to je úkol číslo jedna. Ale pokud nebudeme bojovat a střílet hodně na bránu a rvát se o to, tak nemůžeme být úspěšní, Musíme se nastartovat k lepšímu výkonu" dodal Růžička, který si uvědomuje, že tým nemusí projít ani do čtvrtfinále.

"Máme za dva dny Švédsko. Musíme se připravit dál, co nám jiného zbývá...," řekl kouč, jehož rozhovor s českými novináři přerušil na několik minut planý poplach a vyklizení SAP Arény. Trenér Norska Roy Johansen se radoval z překvapivých bodů.

"Věděli jsme, že musíme mít proti českému týmu pevnou defenzivu. Odehráli jsme velice dobrý zápas, jsme strašně rádi za tři body. Ale čeká nás zápas s Francii, který rozhodne o tom, jestli unikneme skupině o udržení," prohlásil Johansen.

Autor: