19. května 2011 13:33 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Rusko? Ne. Říhu chtějí Slováci. Místo Hanlona

Miloš Říha. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Říha. | foto: ČTK

PRAHA Český kouč Miloš Říha je podle slovenského listu Plus jeden deň vážným aspirantem na post hlavního trenéra slovenské hokejové reprezentace. Pozice se uvolnila po nepovedeném vystoupení domácího týmu na světovém šampionátu v Bratislavě a Košicích, po němž byl odvolán Kanaďan Glen Hanlon, přestože měl se slovenským svazem kontrakt až do olympijských her 2014 v Soči.

Hanlonova nástupce by mělo jmenovat nové vedení slovenského svazu v polovině června. Podle některých hlasů by se na lavičku mohl vrátit dosud nejúspěšnější kouč samostatného slovenského týmu Ján Filc. Pod vedením osmapadesátiletého odborníka slavilo Slovensko v roce 2000 v Petrohradu zisk stříbrných medailí, o dva roky později dokonce Filcův výběr šampionát ve Švédsku vyhrál.

Podle deníku Plus jeden deň je ale zcela reálné, že nabídku obdrží také Říha, přestože nedávno podepsal smlouvu s účastníkem KHL Petrohradem. Součástí jeho smlouvy má být klauzule, podle níž může současně vést i reprezentační tým.

"Byla by to výzva a umím si to představit. Určitě bych se dokázal dohodnout i v Petrohradu. Nyní je však předčasné o tom spekulovat, protože mě zatím nikdo neoslovil," uvedl pro slovenský list Říha, jenž v letech 2002 a 2005 získal se Slovanem Bratislava mistrovský titul. Zajímavý je pohled veřejnosti. Z prvních téměř pěti stovek hlasujících se pro Říhu vyslovilo 34 procent respondentů, nejvíce v anketě.

Druhý v pořadí Filc obdržel o tři procenta méně, třetí Peter Bondra 10 procent. Jméno dvaapadesátiletého Říhy je skloňováno také v souvislosti s převzetím ruské reprezentace. Pokud by po nepovedeném vystoupení sborné na MS skončil kouč Vjačeslav Bykov, mohl by být podle deníku Sovětskij Sport Říha jedním z oslovených kandidátů.

"Kdyby nabídka přišla, tak bych o tom určitě přemýšlel, protože ruské národního mužstvo je jedno z nejsilnějších na světě," uvedl Říha.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!