Neděle 2. října 2022, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Radulov se po čtyřech letech vrací do Nashvillu

Sport

  17:20aktualizováno  18:23
MOSKVA - Ruský hokejista Alexandr Radulov se po čtyřech letech vrací do NHL. Pětadvacetiletý útočník Ufy, kterou v osmifinále play off Kontinentální ligy vyřadila Kazaň, by měl ve čtvrtek nastoupit za Nashville proti Pittsburghu.

Ruský hokejista Alexandr Radulov se vrací do NHL foto: hclev.eu

Podle vyjádření hráčova agenta Jurije Nikolajeva v Sovětském sportu nejde o přestup, neboť Ufa vlastní Radulovova práva i na příští sezonu. Před čtyřmi lety vyvolal Radulovův "útěk" ze zámořské ligy hodně vášní.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Řešila ho dokonce mezinárodní hokejová federace, podle níž měl ruský útočník dodržet platný kontrakt s Nashvillem a smlouvu s Ufou podepsal neoprávněně. Radulov však v KHL zůstal, loni s ní získal Gagarinův pohár a letos se podruhé za sebou stal nejproduktivnějším hráčem a nejlepším nahrávačem soutěže. V NHL dosud dvojnásobný mistr světa odehrál včetně play off 155 zápasů a připsal si 103 bodů.

Ano, Radulov odchází," řekl Nikolajev deníku Sovětskij Sport. S Ufou se jeho klient domluvil a přijde o zbytek platu, který by jinak bral do 30. dubna. Zatímco před čtyřmi roky vyvolal Radulovův útěk z NHL za vyšším výdělkem v KHL rozruch, nyní jde o dohodu všech stran. "Není to žádný útěk, je to civilizovaný rozchod. Kdyby chtěl Saša utéct, udělal by to po zisku Gagarinova poháru," doplnil Radulovův agent.

Nashville využil vyřazení Ufy, aby Radulova zlákal zpátky

Radulov měl v době svého kontroverzního odchodu z NHL jako nováček ještě na rok platnou smlouvu na 980 tisíc dolarů. Místo toho ale uzavřel lukrativní tříletou smlouvu s Ufou s mnohem vyšším výdělkem, kterou pak ještě prodloužil. Nyní Nashville při rychlém vyřazení jeho klubu využil situace, aby Radulova zlákal zpět.

Pětadvacetileté stabilní opoře ruské reprezentace totiž doběhne smlouva, kterou měl mít na sezonu 2008/09, ale byl po svém útěku Nashvillem suspendován. Následně se tak stane volným hráčem a bude moci s Predators uzavřít lukrativní kontrakt.

V NHL by nyní naopak po dohodě s ruským klubem mohl zůstat i přes platnou smlouvu s Ufou. Do té by se však vrátil, pokud by se vedení zámořské soutěže nedohodlo na nové kolektivní smlouvě s Hráčskou asociací NHLPA a v NHL nastala výluka.

"Vše je v Sašových rukou. Bude od 1. července chráněným volným hráčem a dostane nabídku od Nashvillu. Když se rozhodne hrát v další sezoně v NHL, tak může. Když si vybere Nashville a bude výluka, může bez problémů zase zpátky do Ufy," dodal Nikolajev.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mohlo by vás zajímat