Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ruský tisk: Jágr opustí Omsk. Jelínek: Nesmysl

Sport

  15:04aktualizováno  17:16
PRAHA - Konflikt mezi trenérem Omsku Raimem Summanenem a Jaromírem Jágrem má údajně dvě řešení. V příští sezoně povede Summanen Avangard bez Jágra, nebo Jágr na Sibiři zůstane a finský trenér změní působiště. Podle ruského tisku vedení Omsku Jágrovi nezaručilo, že se Summanen k týmu nevrátí. Podle jiného zdroje je to opačně. "Podle mých informací Omsk se Summanenem smlouvu neprodlouží," říká pro LN Jágrův dlouholetý osobní trenér Marian Jelínek.

Spartak - Omsk (Jágr se rozčiluje na sudí, nad ním zleva trenéři Summanen a Nikitin). foto: www.khl.ru

Do sedmého zápasu zápasu druhého kola play off mezi Omskem a Magnitogorskem tým nevedl kouč Summanen. Klub po utkání, které prohrál a sezona pro něj skončila, vydal prohlášení, v němž tvrdil, že se finský trenér rozhodujícího zápasu nezúčastnil kvůli nemoci. To ale Fin vyvrací. "Informace o mojí nemoci jsou lež," uvedl Summanen.

"Celé to pondělí je pro mě velkou záhadou. Ráno jsem pracoval s mužstvem, dělal přípravu na videu a rozebírali jsme taktiku na zápas. Pak jsem jel domů vyspat se před zápasem. Jako obvykle dvě a půl hodiny předem jsem se začal chystat na cestu do arény, ale řidič pro mě tentokrát nepřijel. Volal jsem tlumočníkovi, který mi řekl, že mě na zápas nepustí, že tým povede někdo jiný a měl bych raději zůstat doma," uvedl Summanen.

Mezi Jágrem a Summanenm došlo před utkáním k ostré hádce.

Summanen přišel mezi své hráče nahý
Finský trenér k motivaci svých svěřenců používá kontroverzní praktiky. "Například ve Švýcarsku nutil hráče běhat kolečka v šatně kolem stolu. Nebo na předzápasovou poradu přišel nahý a nabádal hráče, aby na ledě nechali všechno, stejně jako on," vyprávěl v telefonickém rozhovoru pro Lidovky.cz Jelínek o Summanenovi.

Podle Jelínka každý trenér jedná z padesáti procent pod trenérskou maskou, aby hráče motivoval, a z poloviny jde o přirozený entuziasmus. Jak je to konkrétně u Summanena, si netroufá odhadovat.

O spojení Omsk - Summanen v příštím ročníku KHL má Jelínek jasno. "Bylo by to zvláštní jednání, kdyby ho (Summanena pozn. red.) vedení klubu suspendovalo na sedmý zápas a po sezoně s ním chtělo prodloužit smlouvu, která mu po koncem dubna končí," uvádí Jelínek, který s Jágrem po vyřazení nemluvil, ale je v kontaktu s jeho agentem Zídkem. "Informace, že vedení Omsku Jágrovi nezaručilo, že u týmu neskončí Summanen, mě překvapuje," uzavřel Jelínek.

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat