14. května 2011 12:11 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Ruský tisk ostře kritizuje hráče: Jste slaboši

Finsko - Rusko (zklamaný Radulov) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Finsko - Rusko (zklamaný Radulov) | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

MOSKVA Ruské noviny zklamaně konstatují, že si hokejová sborná po hořké porážce 0:3 od Finů poprvé za čtyři roky nezahraje ve finále mistrovství světa. Tým bude v neděli v Bratislavě bojovat o bronz s Čechy, jejichž cestu za obhajobou titulu zastavilo Švédsko. Podle Sport-Expressu ze semifinálové porážky nelze vinit jedině brankáře Konstantina Barulina.

Ze série chyb v obraně by se prý dal sestříhat film "Jak se nemá hrát u vlastní branky" a při takových selháních "je možná lepší, že jsme se nedostali do finále", kde by sborná narazila na švédské ostrostřelce.

Ještě více výhrad lze mít podle komentátora k ruskému útoku: "V co lze doufat v play off mistrovství světa, když za 60 minut nedáme jediný gól? Je to smutné, ale je fakt, že Kovalčuka dokáže probrat asi jen Kanada, zatímco Ovečkin a Radulov se v Bratislavě neprobudili vůbec a užitečnost Zinovjevovy trojky skončila v zápase s Dánskem. Při vlastní přesilovce náš tým vytvářel více příležitostí inkasovat než skórovat," napsal autor.

DÁLE K TÉMATU

Fanoušci podle něj věřili, že vítězné čtvrtfinále proti Kanadě nebude jediným světlým okamžikem, ale začátkem probuzení. "Bohužel, vše dopadlo přesně naopak. Vítězství nad Kanaďany se stalo začátkem konce snů sborné o titulu. Bykovův hvězdný tým měl na Slovensku jediný dobrý zápas. Den, který začal šťastným vítězstvím v boji o právo uspořádat MS 2016, skončil slabošskou porážkou. Nejtruchlivější na tom, že sborná pochovala své naděje na bratislavské zlato vlastníma rukama," uvedl Sport-Express.

Na loňském mistrovství světa v Německu ruské mužstvo prohrálo až ve finále s Čechy, jejichž vítězství se tehdy jevilo "spíše překvapením než čímsi logickým a spravedlivým". Teď se ale ve čtyřech porážkách nedá hledat opravdová senzace, a tak už ani není důležité, zda Rusové nakonec nějaké medaile získají. Sovětskij sport v titulku přirovnává semifinále k "semifiasku" a míní, že ruská reprezentace si v Bratislavě zase stoupla na "turínské hrábě".

Finsko - Rusko (zraněný Afinogenov)

I na olympiádě v Turíně 2006 totiž nejprve heroicky vyhrála ve čtvrtfinále nad Kanadou, aby pak připustila naprosté fiasko v zápase se skromnými Finy (0:4). "S Kanadou se už nesmíme ve čtvrtfinále potkat. Buď se vyřadíme, nebo pak přestáváme hrát," tvrdí komentátor. A to v Bratislavě Rusko podle něho utrpělo "nejtrapnější porážku" právě od Finů už na Den vítězství 9. května, kdy se soupeři podařilo otočit už vyhraný zápas.

V semifinále pak finský tým předvedl, že se Rusů vůbec nebojí: nehledě na převahu ruských hvězd hrál "krajně pragmaticky", k čemuž přidal i "hokejový zázrak" v podobě branky vmetené z Granlundovy hokejky. Ruská obrana pohořela a kýžené góly nevsítil ani "útok milionářů". Pro unavený Bykovův tým může být jediným ospravedlněním to, že mu všechny síly vysála Kanada, uzavřel Sovětskij sport.

Finové podle serveru sportbox.ru dokázali unavenou sbornou překonat "individuálním mistrovstvím, železnou kázní a snad i díky mimosmyslovým jevům" v podobě Granlundova zázračného gólu.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.