Úterý 27. října 2020svátek má Šarlota, Zoja, Zoe 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jsem zaskočený. Snad k výprodeji ve Slavii nedojde, věří Růžička

Vladimír Růžička. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Růžička. | foto: ČTK

PRAHA Hokejové Slavii skončila sezona před měsícem, přesto je kolem ní rušno. V úterý nečekaně rezignovali na své funkce v představenstvu bratři Richard a Ladislav Benýškové, většinoví vlastníci klubu. Zároveň vyzvali klubovou ikonu Vladimíra Růžičku, aby koupil jejich akcie. I kvůli vzájemným sporům se před několika týdny úspěšný trenér přesunul k reprezentaci.

„Pokud je takový slávistický srdcař, měl by se chopit šance,“ řekl ironicky na Růžičkovu adresu Richard Benýšek a přidal pár dalších obvinění. Někdo by možná čekal, že se Růžička po tomto prohlášení namíchne a nebude komunikovat. Nebo že současnému majiteli hokejové Slavie, který se po něm veřejně „povozil“, alespoň vrátí úder. Jenže uznávaný kouč zůstal nad věcí.

Co říkáte na Benýškovu rezignaci a výzvu, abyste klub koupil?
Musím říct, že mě to celé trošku zaskočilo, ale víc bych to nekomentoval. Pro mě je v tuhle chvíli nejdůležitější příprava na mistrovství světa. Na tak velký klub, jako je Slavia, bohužel nemám dost peněz. Proto jsem ji před rokem také prodal. Každopádně se o ni ale dál hodně zajímám a chci jí nadále pomáhat.

Richard Benýšek vás vyzýval, abyste ukázal slávistické srdce.
To bych nechtěl rozebírat. Lidi si sami můžou udělat názor na to, kdo je jaký slávista.

ČTĚTE TAKÉ

Slávističtí fanoušci těžce nesou, jak se celá situace vyvíjí. Tušíte, co bude dál?
Je to složité, ale co k tomu říct... Slavia není v jednoduché situaci, ale doufám, že to bude zase dobré. Bude to těžké pro kohokoli, kdo klub povede, to se vědělo. Důležité bude, aby se klub podařilo zajistit ekonomicky. Není to jednoduché nikde: ať se jedná o fotbal, o hokej, o stát, o firmy. Peníze nejsou na nic.

Nemáte obavy, aby to nedopadlo nejhůř? Aby klub vůbec přežil?
Nevím, ale hodně tlačím na to, abychom tu hráče udrželi. Uvidíme. Nejsem vlastník klubu, jenom tu víceméně radím. Mrzelo by mě, kdyby to dopadlo špatně. Přišel jsem sem před 20 lety a 14 let jsem stál na střídačce. Také mi na tom strašně záleží.

Hodně hráčům vyprší ve Slavii smlouva. Například Petr Kadlec údajně může odejít do Plzně.
Teď to řešíme a doufám, že se nám ho podaří udržet. To je pro nás klíčový hráč.

Jak podle vás bude vypadat tým pro příští sezonu? Nehrozí výprodej?
Zatím pořád věřím, že se podaří všechno vyřešit a že budeme v podobném složení jako doteď. Hrozně moc si to přeju. Ale já to tady nefinancuju a vím, že je to složité. Slavia vychovává spoustu hráčů a ti, co přijdou, si tu rychle zvyknou a beru je už jako slávisty. Na druhou stranu chápu, že každý hráč chce mít co nejlepší smlouvu.

Na snímku je trenér Vladimír Růžička (vzadu) s hráči.

Jak vnímáte diskuse kolem vašeho nástupce Ladislava Lubiny? Fanoušci jeho příchod kritizovali vzhledem k jeho minulosti.
Souhlasím, že se musí brát zřetel na jeho minulost. Je to těžké. Ve Slavii mi už dva roky pomáhá Břéťa Kopřiva, což je velmi zkušený trenér, tak jsem měl představu, že bych chtěl jeho. To sundali ze stolu. On by do toho šel, protože mužstvo dlouho sledoval a má o něm přehled. Pak byla další tři čtyři jména, ze kterých mi vyšel nejlépe právě Lubina. Z profesní stránky. Já si řeknu svůj názor a rozhodují si to majitelé. Kdyby bylo na mně, tak bych chtěl Břéťu. Ale respektuju jejich rozhodnutí. Teď dělám národní mužstvo, ve Slavii mládež, a když budou chtít pomoct u A mužstva, tak poradím.

Co je po profesní stránce u kouče Lubiny předností?
Já každopádně chtěl, aby s ním byl u A mužstva Pepík Beránek, který tu něco prožil. Má už zkušenosti s trénováním. Lubina je impulzivní, není to třeba natolik zkušený trenér, ale má za sebou angažmá v Pardubicích, v Brně, byl na Slovensku. Nevím. Ostatní jména, která byla ve hře, se mi vůbec nezdála.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Testujeme s Pampers: Vyzkoušejte dětské čisticí ubrousky s kokosovým olejem!
Testujeme s Pampers: Vyzkoušejte dětské čisticí ubrousky s kokosovým olejem!

99 % přírodních ingrediencí a 1 % šetrných složek pro ochranu pokožky. To jsou dětské čisticí ubrousky Pampers® Coconut Pure™, které můžete...