Úterý 14. července 2020svátek má Karolína 25 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Růžičkovým jednáním jsem rozčarován, říká vyhozený trenér

Jiří Čumpelík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Čumpelík | foto: tn.czReprofoto

PRAHA Odvysílaný televizní pořad Zlatí hoši mu obrátil kariéru hokejového trenéra naruby. Generální manažer Slavie Vladimír Růžička ho totiž na základě několika záběru, kde řval na malé kluky, vyhodil. "Zná mé tréninky velmi dobře, vůbec jeho náhlý názorový obrat nechápu," tvrdí Jiří Čumpelík, bývalý mládežnický kouč "sešívaných".

Čtěte více

Chlapci z relace TV Nova (natočené v roce 2008) i po dvou letech navštěvují vaše dobrovolné tréninky. Cítíte z nich, že tak činní rádi, hokej je baví a nejde o nátlak rodičů?
Potom, co ročník systémově pokročil k dalšímu trenérovi, mi kluci zůstali věrní a sami s nadšením navštěvují tréninky, které pořádám. Rozhodně to nedělají z donucení. Naopak, sami hráči i rodiče jsou přesvědčeni o mých zkušenostech a náš vzájemný vztah je založen na mé přirozené autoritě a kamarádském přístupu.


Fotografie hráčů, kteří v současné době s Čumpelíkem trénují a objevili se v televizním pořadu Zlatí hoši.

Nezdá se vám trest, který vynesla Slavia, příliš tvrdý? Osobně si myslím, že jsou přísně vedené tréninky zcela běžné i mezi jinými trenéry a vy jste se stal de facto náhodnou obětí...
V podstatě jste si odpověděl sám. Nechápu slovo trest, protože dosud nemám žádné oficiální stanovisko správní rady HC Slavia Praha, ale jen osobní vyjádření Vládi Růžičky. Jsem stále přesvědčen, že další díly pořadu zkreslený pohled napraví.

Čtěte také

Nemyslíte, že takový verdikt padl hlavně kvůli tlaku médií a byl možná trochu předčasný?
Samozřejmě. Tlak je obrovský. První díl měl diváky nejspíš šokovat a přimět ke sledování následujících dílů. Kritické stanovisko klubu je přinejmenším předčasné a sám bych jej očekával až po odvysílání celého cyklu. Rovněž nechápu, proč mám být za mediální přešlap televize profesně i osobně zodpovědný já – trenér, když mediální obraz klubu má na Slavii v kompetenci úplně někdo jiný. Osobně chápu rozhořčení nezasvěcených diváků, ale na druhou stranu se zvedá vlna veřejné podpory k mé osobě i ze strany bývalých svěřenců a rodičů.

Vedení klubu hodně pobouřila slova o tom, že je hokej jen pro bohaté. Stojíte si za svým vyjádřením i nyní?
Při natáčení pořadu jsem podal rozhovor, kde jsem se zmínil o ekonomické náročnosti hokeje, v vzápětí jsem uvedl kladný přístup Slavie a jejího nadačního fondu. Věta byla v odvysílaném díle vytržena z kontextu. Jen doufám, že moje zmínka o nadaci bude použita v dalších dílech. Ve stejném smyslu se o finanční náročnosti hokeje vyjadřují i jiní hokejoví odborníci. Mimo jiné i ve včerejším on-line rozhovoru na tn.cz generální sekretář ČSLH Martin Urban..

Změnil se nějak výrazně váš postoj k panu Růžičkovi, jenž stál za vašim odvoláním?
Jsem rozčarován z jeho ukvapeného jednání a dokonce si myslím, že samotný pořad nebyl tím hlavním důvodem jeho rozhodnutí. Na Slavii pracuji již dvanáct let, deset let mám na starost nábor nových hráčů a vedení mladších kategorií. Na závěrečné trenérské schůzi ke konci sezóny 2009/2010 jsem byl výslovně Láďou Růžičkou za svou dlouholetou práci pochválen. Můj přístup k dětem, trénink a vedení utkání velmi dobře zná a nikdy jsem od něj podobnou kritiku neslyšel. Proto nyní, po odvysílání pouhého prvního dílu Zlatých hochů, kdy mi sám osobně přiznal, že viděl jen pár minut, vůbec nechápu jeho náhlý názorový obrat. Stále doufám v jeho objektivní úsudek. Stále jsem připraven k jednání směřujícím k ukončení mediální štvanice, která pouze poškozuje dobré jméno klubu.

Tipsport extraliga - 52. kolo

Tipsport extraliga

Tým Z V VP. PP. P S B
1. Bílí Tygři Liberec 52 30 0 0 15 179:131 102
2. HC Oceláři Třinec 52 27 0 0 17 163:125 93
3. HC Sparta Praha 52 21 0 0 16 174:145 92
4. BK Mladá Boleslav 52 22 0 0 14 155:124 92
5. HC Škoda Plzeň 52 27 0 0 16 162:142 92
6. HC Kometa Brno 52 21 0 0 20 143:156 79

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...

Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?
Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?

Skladba jídelníčku batolete je důležitější, než by se nám mohlo zdát. Právě v rané fázi života vznikají stravovací návyky, které budou dítě provázet do dospělosti.