8. listopadu 2012 10:54 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Salák: Zahrát si s Plekym a Nedvědem byl pro mě zážitek

Česko (Alexandr Salák) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko (Alexandr Salák) | foto: ČTK

LIBEREC Do reprezentace se nemohl vrátit v lepším stylu: na úvod sezony si připsal své první vítězství. A proti bruslícím Švédům byl blízko i první nule v národním týmu. Jenže hokejový brankář Alexander Salák (25) si z něčeho takového žádnou hlavu nedělá. "To už někdy tak je. Hlavně že jsme v tom zápase mákli," mávl rukou.

Těší vás tahle výhra o to víc, že ve švédské lize působíte?
Je mi to docela jedno. Jsem strašně šťastný, že jsme začali turnaj vítězstvím. A hlavně si vůbec zahrát v mužstvu s Plekym (Tomášem Plekancem) a Petrem Nedvědem je pro mě velký zážitek.

Nemrzí vás přece jen inkasovaný gól z konce utkání? Od nuly vás dělilo pouhých 62 vteřin.
Občas to takhle chodí. Ale nejdůležitější je pro mě, že kluci zabojovali a dali tři krásné góly. Pak už to bylo docela jedno.

Češi zahájili sezonu vítězstvím, v Liberci udolali Švédy

Pomohlo vám v tomto zápase, že jste švédské hráče znal?
Takhle: soustředit se na každého hráče zvlášť by byla jen cesta do pekel. Snažil jsem se jen chytat jako vždycky a naštěstí pro mě to zafungovalo. Jsem za to rád.

V první třetině jste byli pod tlakem, přežili švédskou přesilovku 5 na 3, ale vy jste si nakonec připsal jenom šestnáct zákroků. Byl tohle pro vás osobně nejnáročnější úsek zápasu?
Ano. Švéďáci na nás docela rychle vlétli, pořádně to roztočili, navíc měli tuhle přesilovku, což bylo docela ošemetné. Kluci to však skvěle odbránili, makali na sto procent. A jak se říká – když nedáte pět na tři, nemůžete vyhrát zápas.

Od druhé třetiny jste ale začínali přebírat iniciativu, že?
Od téhle třetiny už patřil zápas nám, takže to byla zasloužená výhra. Hráli jsme výborně, byl to velký rozdíl. Švéďákům už kluci nedovolili žádné větší šance, my bojovali jako tým. Hokej je týmová hra, jednou pomůže brankář, pak celý zápas pomáhali kluci mně.

Nepřekvapilo vás, jak ostře vás soupeř atakoval? Několikrát jste skončil na zádech v brance...
Rozhodčí trošku zaspal na začátku, kdy to párkrát nechal. A švédští kluci jsou chytří, a když vědí, že si to můžou dovolit, do brankáře půjdou. Rozhodčí tomu měli hned od začátku zamezit a bylo by to v klidu. Tohle je docela dost nebezpečné, ale naštěstí se nic nestalo. Ani z toho nepadla žádná branka.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!