Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šaškárna? 'Kontumace nejsou jediným řešením,' tvrdí šéf extraligy Šulc

Sport

  16:09
PRAHA - Ředitel extraligy Stanislav Šulc připustil, že za neoprávněné starty pětice hokejistů v nejvyšší domácí soutěži by Plzeň, Mladá Boleslav a Kladno mohly být teoreticky podle řádů potrestány i jinak než kontumační prohrou a ztrátou bodů. Zároveň však zopakoval, že kontumace je nejpravděpodobnějším řešením.

Generální manažer HC Plzeň 1929 Martin Straka. foto: ČTK

Podle článku 410 Stanov a řádů Českého svazu ledního hokeje může řídící orgán soutěže v případě utkání, ve kterém došlo k závažnému provinění týmu nebo týmů, což je i neoprávněný start hráče, učinit šest možných rozhodnutí: ponechat výsledek, utkání kontumovat ve prospěch jednoho z družstev, utkání oboustranně kontumovat, nařídit sehrání nového utkání, nařídit utkání dohrát za současně stanovených podmínek nebo utkání nezapočítávat (považovat za sehrané).

VŠE O SKANDÁLU

"To, že soutěžní řád v článku 410 připouští jiné možnosti, je pravda. Teď jde o to, které z nich a jak jsou reálné," uvedl Šulc pro iDnes.cz. V současné kauze je podle něj reálná pouze jedna - kontumace. "Teoreticky nějaké možnosti jsou, ale reálně tam podle mého názoru žádná jiná kromě kontumace nepřipadá v úvahu," řekl ředitel soutěže, který podle svých slov musí postupovat v souladu s předchozími rozhodnutími.

A ve všech soutěžích je neoprávněný start řešen kontumací v neprospěch toho, kdo řády porušil. "A jestli jsme to tak doteď dělali i v extralize, naposledy v případě plzeňského Petra Sýkory, pak se naskýtá otázka, jak jsem přišel na to, že to jednou budeme řešit takhle a za týden úplně obráceně," dodal Šulc. Kdyby prý například ponechal v platnosti dosažené výsledky na ledě, zlegalizoval by, že někdo z hráčů startoval neoprávněně.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!