Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šéf světového hokeje René Fasel se přimlouvá za Hudlerův přestup do Moskvy

Sport

  18:03
MOSKVA - Českému hokejovému útočníkovi Jiřímu Hudlerovi svitla nová naděje, že by se mohl objevit již na startu nové sezony KHL v dresu moskevského Dynama.

Jiří Hudler. foto: ČTK

Za vydání jeho transferkarty, s jejímž potvrzením zřejmě na popud vedení NHL váhá americká národní federace USA Hockey, se totiž vyslovil i prezident Mezinárodní hokejové federace René Fasel, jenž nyní pobývá v Moskvě.

Přestože druhý ročník KHL začne již 10. září a pětadvacetiletý rodák z Olomouce stále čeká na potřebný podpis ze zámoří, Fasel věří, že se celá záležitost stihne brzy uzavřít. "Poskytneme americké straně prostor pro objasnění důvodů, proč nechtějí potvrdit Hudlerovi transferkartu. Pokud se ukáže, že nejde o závažné důvody, sami mu ji vystavíme," uvedl Fasel pro agenturu RIA Novosti.

Za Faselovou aktivitou stojí pravděpodobně i šéf KHL Alexandr Medvěděv, jenž přislíbil, že se osobně postará, aby s vedením IIHF našel řešení celé zamotané situace. Pokud však IIHF otočí a dá za pravdu federaci USA Hockey, do boje půjdou podle Fasela právníci.

"Spor by pokračoval. Jsem zde však od toho, aby hokejisté hráli. Patří na led," připomněl Fasel. "NHL nepatří do rodiny IIHF a občas je dost složité udělat rozhodnutí, jež uspokojí všechny strany," dodal prezident IIHF.

Hudler, jenž má s novým angažmá potíže, přestože zástupci Red Wings potvrdili, že v Detroitu nemá žádné závazky, nyní potřebuje získat buď podpis USA Hockey, nebo alespoň potvrzení IIHF. Dokud ho nemá, nemůže bez transferkarty v KHL ani v jiné klubové soutěži spadající pod IIHF hrát. Na reprezentaci se toto omezení nevztahuje.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Konstruktér - junior

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Zlínský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat