16. dubna 2015 12:47 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Šéf Slavie: Nespojujte náš klub s kauzou Růžička. Jinak se budeme bránit

Richard Benýšek, nový majitel hokejové Slavie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Richard Benýšek, nový majitel hokejové Slavie. | foto: MAFRA - Petr Janeček.

PRAHA „Půlmilionová“ aféra reprezentačního trenéra Vladimíra Růžičky má podle očekávání další díl. Richard Benýšek, jeden ze současných šéfů Slavie, se ve veřejném prohlášení opět distancoval od jednání bývalého kouče pražského klubu a oznámil, že pokud bude Slavia nadále spojována se současnou kauzou, obrátí se na soud.

Už když se v neděli objevila na veřejnosti skrytá nahrávka, kterou pořídil podnikatel Miroslav Palaščák a mluvil na ní s Růžičkou o půl milionu korun za to, aby jeho syn hrál, vydala Slavia oficiální stanovisko. Píše se v něm, že zmíněná částka jako sponzorský dar nikdy nebyla vedena v účetnictví klubu.

Od té doby slávistický majitel Vladimír Pitter a člen představenstva Richard Benýšek vývoj Růžičkova případu sledovali, ale neposkytovali žádná rozsáhlá vyjádření. Až nyní Benýšek zareagoval.

„Konstatuji, že v době, kdy jsem byl předsedou představenstva společnosti HC Slavia Praha a.s., tj. od 27.2.2013 do 7.4.2014, a kdy jsem následně byl a jsem členem představenstva, jsem panem Vladimírem Růžičkou nikdy nebyl informován o tom, že by s panem Palaščákem jakkoli jednal a převzal od něj v hotovosti jakoukoli částku peněz. Stejně tak o tom dle svého tiskového prohlášení nebyl informován ani pan Vladimír Pitter, dlouholetý člen představenstva, který je jím i dnes a který společnost v posledním roce fakticky řídí a vede po manažerské stránce,“ uvedl slávistický šéf v tiskové zprávě, kterou rozeslal médiím.

Benýšek dále zopakoval, že nevěděl nic ani o tom, že by peníze byly uloženy v trezoru, což zmínil kouč Růžička.

„Jednoznačně odmítám spekulace o tom, že za aférou má být současné vedení klubu!“ napsal Benýšek.

V médiích se totiž probírá, že právě Benýšek s Pitterem nemají s trenérem národního týmu idylické vztahy a aférou se Růžičkovi mstí. Slávističtí manažeři od začátku naznačují, že mohlo jít o úplatek.

Ačkoliv bývalá slávistická ikona ve videu hovoří o částce ve výši dvakrát 250 tisíc korun jako finančních prostředcích pro Slavii.

„Jedná se evidentně o soukromou záležitost pana Vladimíra Růžičky či pana Jiřího Moučka a pana Palaščáka a osobně bych byl rád, kdyby si ji takto i vyřídili, aniž by do toho zatahovali naši společnost a hokejový klub, jejichž jméno a pověst touto kauzou značně trpí,“ brání se Benýšek.

Svaz trenéra podržel

Na závěr prohlášení přidává varování, že když bude Slavia s kauzou nadále spojována, nezbude jejím představitelům nic jiného, než se bránit příslušnými právními kroky.

Jak Benýšek zmiňuje, v této zatím dost nejasné kauze by šlo o „populární“ krok. Trestní oznámení podal kvůli celému případu podnikatel Jiří Jehlička. Také Růžička už věc řeší s právníkem.

Vedení hokejové svazu každopádně ve středu reprezentačního trenéra ve funkci podrželo. „Kdybychom do odvolali, byli bychom za šašky,“ řekl šéf svazu Tomáš Král.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.