Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Finále Stanley Cupu bylo tak blízko... Tohle bolí, říkají Češi z Anaheimu

Sport

  7:00
ANAHEIM (od našeho spolupracovníka v USA) - Přiblížit se na jedno vítězství účasti ve finále Stanley Cupu, na to někteří marně čekají i celou kariéru. Hokejisté Tomáš Fleischmann (31) a Jiří Sekáč (22) do Anaheimu Ducks zamířili v závěru přestupního období a rázem se ocitli v klubu s nejvyššími ambicemi. Zůstaly však nenaplněny. Ducks v rozhodujícím zápase finále Západní konference podlehli Chicagu 3:5 a sen o ovládnutí NHL se rozplynul.

Jiří Sekáč (vpravo) z Anaheimu se snaží ve finále Západní konference překonat brankáře Chicaga Coreyho Crawforda. foto: ČTK/AP

Jaký byl z vašeho pohledu ten sedmý zápas?
Fleischmann: Bohužel jsme špatně začali a to rozhodlo celé utkání. Oba týmy mířily za vítězstvím. Měli jsme hned v úvodu dvě dobré šance, ale neproměnili je. Místo toho nám dalo gól Chicago hned z první střely. Pak už se to těžko otáčelo.
Sekáč: Souhlasím. Začátek nám opravdu nevyšel, a to jak první, tak i druhé třetiny. Kouč pak provedl pár změn v sestavě, snažil se to trochu rozpohybovat, ale čtyřgólová ztráta už byla příliš vysoká. Chicago je zkušené mužstvo, takové vedení si pohlídá...

Tomáši, vy jste začal zápas ve čtvrté formaci, ale ve druhém třetině jste zamířil do druhé lajny. Cítil jste se lépe?
Fleischmann: Celý zápas jsem se cítil dobře, byl odpočatý, ale bohužel jsem nedokázal udělat něco, čím bychom zápas otočili. Štve mě to. Kouč mi věřil a chtěl mým posunutím probudit tým. Jeho důvěra mě potěšila.

Letošní play off pro vás muselo být zvláštní, chvíli jste hrál, jindy ne. Přitom když jste nastupoval, Ducks vyhrávali. Vlastně až do této porážky…
Fleischmann: Měli jsme na víc než jen na finále Západní konference. Vždyť nám chybělo pouze jedno vítězství do finále Stanley Cupu. Ta prohra bolí. Kouč Bruce Boudreau mi před play off popsal mou pozici, věděl jsem, že nemusím hrát pravidelně. Ducks vyhráli svou konferenci v základní části, mají výborné mužstvo, takže jsem věděl, že mám být připravený, kdyby se někdo zranil. Na svou šanci jsem trpělivě čekal a opakovaně se do sestavy dostával.

Útočník Kačerů Tomáš Fleischmann (vpravo) v sérii proti Chicagu.

Jiří, jak moc jste zklamán vy? Hrál jste svou první sezonu v NHL, do Anaheimu jste zamířil až na začátku března…
Sekáč: Všichni chceme vyhrávat, a proto hrajeme hokej. Vypadnout už ve finále konference mě hodně mrzí. Sezonu jsem zahájil v Montrealu, ale po výměně do Anaheimu jsem se tu zabydlel a trochu ožil. Sezonu hodnotím spíš pozitivně, ale já osobně bych rád na ledě ukázal ještě více, než jsem zatím měl v NHL možnost.

Tomáši, byl to váš poslední zápas za Anaheim?
Fleischmann: Tým máme výborný a líbilo by se mi být dál jeho součástí. Od 1. července jsem volným hráčem, tak uvidíme, zda zůstanu, nebo někdo přijde s jinou nabídkou. Celkově mám dobré pocity. Vždyť jsme málem postoupili do finále Stanley Cupu.

Jiří, vás v Anaheimu hodnotili pozitivně, jaké máte v týmu vyhlídky?
Sekáč: Mám smlouvu s Ducks ještě na příští rok, tak uvidíme, co bude přes léto. Chci zde pokračovat. Panuje tu maximální profesionalita. NHL je nesmírně náročná soutěž – jak fyzicky, tak zejména psychicky. Jsem rád, že jsem zvládl první sezonu a v té příští se budu zlepšovat.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat