Sestřelil Jaškina a dostal za to na budku. Čtyři zápasy si navíc nezahraje

10:30
ST. LOUIS - Útočník New Jersey Bobby Farnham si nezahraje čtyři zápasy za faul na českého hokejistu Dmitrije Jaškina v úterním utkání NHL proti St. Louis. Šestadvacetiletý americký křídelní hráč zároveň přijde o 12.365 dolarů z platu.

Dmitrij Jaškin v dresu St. Louis Blues foto: Reuters

Voráček hvězdou zápasu. Připsal si jubilejní 400. asistenci

Farnham si na dvaadvacetiletého Jaškina vyšlápl ve třetí třetině zápasu, který St. Louis vyhrálo 5:2.

Jeden ze střelců Devils, jenž byl krátce předtím za brankou Blues naražen domácím obráncem Kevinem Shattenkirkem na hrazení, Jaškina fauloval poté, co někdejší český juniorský reprezentant odehrál puk a rozjetého Farnhama neviděl.

Bývalý útočník pražské Slavie se po zásahu těžce zvedal z ledu, ale podle všeho neutrpěl žádné zranění, k čemuž disciplinární komise NHL přihlédla. Za nedovolené bránění dostal Farnham trest na pět minut a do konce zápasu.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.