Neděle 5. února 2023, svátek má Dobromila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zájezd a setkání s Hertlem stojí 70 tisíc. Je o to velký zájem

Sport

  10:26
SAN JOSE/PRAHA - Je mu teprve dvacet let a v NHL hraje jen pár měsíců. Přesto svým příběhem strhává pozornost většiny českých fanoušků. Řeč je o hokejistovi Tomáši Hertlovi, který při své premiérové sezoně v zámoří září. A zastínil mnoho českých hráčů.

Tomáš Hertl při rozhovoru. foto: Reprofoto

Velkého potenciálu chce využít i agentura, která Hertla zastupuje. Už nabízí zájezdy za českým mladíkem. Týdenní pobyt, ve kterém jsou vstupy na dvě utkání Sharks, výlety a hlavně osobní kontakt s hráčem, stojí téměř 70 tisíc korun. A je o ně velký zájem. V českém hokejovém prostředí jde o unikátní projekt.

"Počet letenek, jež jsme si rezervovali, je naplněn, ale už jsme objednali další. Přestože nepoužíváme velké reklamní kanály typu televize či rádia, zájem je velký. Je vidět, že Tomáš táhne. Závazné rezervace jsou v řádech desítek lidí," přiblížil LN místopředseda představenstva společnosti Sport Invest Roman Brulík.

Exkluzivitou je večeře s hráčem či nahlédnutí do zázemí Sharks. Obojí v Hertlově společnosti.

Již v létě, kdy nebylo jasné, jestli bude český mladík hrát za Sharks, či na farmě, řekl šéf marketingu David Trávníček následující: "Z Hertla chceme vybudovat hvězdu typu Jágra." Nyní je mladík pátý v týmové produktivitě a lídrem mezi nováčky. A stabilně nastupuje v jednom z elitních útoků.

V čem spočívá Hertlova atraktivita? Stavebním kamenem jsou hokejové úspěchy. Na startu soutěže vládl většině individuálních statistik NHL. Ve svém třetím zápase navíc přispěl k vítězství 9:2 nad slavnými Rangers čtyřmi góly. Svůj "galavečer" zakončil parádní kličkou mezi nohama, za kterou sklidil chválu i kritiku. Kvůli zesměšňování soupeře. Vedle sportovních výsledků je důležitá jeho image.

Úsměv a bezprostřednost

"Hertl je šíleně populární," přiznal Jan Polák z agentury Ipsos Tambor, jež se dlouhodobě zabývá sílou jednotlivých značek na trhu. "Hodně je to vizáží. Je srovnáván s Jágrem, je usměvavý a bezprostřední. Fanoušky svými výkony ohromil a i když neuměl moc dobře anglicky, přesto ohromně zaujal."

Hertl má našlápnuto stát se jedničkou českého sportu a na pomyslném trůnu vystřídat Jágra, Čecha, Berdych, Štěpánka či Sáblíkovou. Cesta na něj však vede přes výjimečné sportovní úspěchy.

"Musím něco dokázat v zámoří a reprezentaci. Hodně se sledují individuální trofeje z NHL. Dobře, teď se možná stane nováčkem sezony, to stále ale není nic proti tomu, že by v příštích letech musel být na špici produktivity celé soutěže. Jinak se zařadí po bok dalších, kteří jsou hodně dobří, například Eliáš, ale mezi Top českých sportovců by se asi nedostal," poznamenal Polák.

Mohlo by vás zajímat