Málo platné vítězství. Slavia boj o extraligu nezvládla, zůstane v 1. lize

20:37
JIHLAVA - Hokejová extraliga zůstane v příštím ročníku ve stejném složení. Po Litvínovu si v baráži zajistily účast i Karlovy Vary vítězstvím v Jihlavě 6:2. Slavia v souběžně hraném utkání sice porazila Litvínov 2:1 v prodloužení, v tabulce ale ztrácí na druhé Vary šest bodů a pro postup si letos nedojde.

Hokejisté Slavie se radují z branky v síti Karlových Varů. foto: ČTK

Slavia udeřila už v půlce první třetiny, kdy využila přesilovku 5 na 3. Domácí se usadili v útočné třetině a krásně si soupeře rozebrali. Na konci akce byl Vás, který v pohodě zasunul puk do prázdné branky.

O chvíli později bek Andrlík skvěle vystihl rozehrávku soupeře a dostal se k pěkné ráně zápěstím, kterou lapačkou chytil Janus. Následně po pěkné akci nebezpečně pálil Markovič, ale brankář hosté byl opět připraven.

11. kolo baráže

Jihlava - Karlovy Vary 2:6 (1:2, 0:3, 1:1), Slavia Praha - Litvínov 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0).

Při přesilovce chvíli nato se činilo zase šikovné duo Robinson - David Hruška. Jenže domácím se nepodařilo vedení navýšit, na což doplatili v závěru druhé třetiny, kdy Hylákovi za záda propadla nenápadná střela Válka.

Ten pálil švihem z prostoru nad pravým kruhem a pak už jen vítězoslavně zvedal ruce nad hlavu. Puk přeletěl nad ramenem gólmana Slavie. Naděje pražského týmu na postup do extraligy znovu poklesly.

A to především proto, že v souběžně hraném utkání Vary drtily Jihlavu a bylo jasné, že zápas dotáhnout do vítězného konce.

Třetí třetina už se proto víceméně jen dohrávala. Tempo bylo výrazně pomalejší než na začátku utkání. Nakonec se rozhodlo až v prodloužení, ve kterém se prosadil agilní David Hruška.

Vzhledem k výsledku zápasu Vary - Jihlava však Slavii byla výhra málo platná.