20. března 2008 21:01 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Slavia je doma stoprocentní

Znovu se nehrálo zrovna v rukavičkách. David Hruška z HC Slavia Praha (vlevo) a Lukáš Derner z týmu Bílí Tygři Liberec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Znovu se nehrálo zrovna v rukavičkách. David Hruška z HC Slavia Praha (vlevo) a Lukáš Derner z týmu Bílí Tygři Liberec. | foto: Michal Kamaryt, ČTK

PRAHA Semifinálová série mezi Slavií a Libercem se přesune z Prahy pod Ještěd za stavu 2:0.

Druhé utkání dnes hodně připomínalo to první. Typický duel play-off, dalo by se říct. Hodně nasazení, hra na hranici pravidel a skvělá atmosféra. Jen vývoj skóre byl tentokrát trošku jiný. Liberec se dvakrát dostal do vedení a domácí dvakrát snižovali. Dvojnásobným střelcem v dresu Bílých tygrů byl Pletka. Za Slavii se trefil nejprve Bednář a po něm hrdina úvodního duelu Micka. Souboj tak stejně jako včera dospěl až do prodloužení. Tentokrát se však rozhodlo už při hře čtyři na čtyři. Po sérii nepotrestaných faulů na obou stranách vystřelil Slávii druhé vítězství v sérii Kadlec. V Liberci se pokračuje v neděli. Pátek a sobota bude patřit souboji Českých Budějovic a Karlových Varů, který startuje na ledě Jihočechů.

Výsledek:

Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Bednář (Červenka), 56. Micka (J. Novák), 69. Kadlec (Vondrka) - 5. Pletka (Jiruš), 31. Pletka (L. Čermák). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1.
Diváci: 10.841.
Stav série: 2:0.

Michal Šroubek