Slavia - Plzeň: 110 slávistického hokeje. | foto: ČTK

Aktualizováno

Slavia ve skvělé 'retro' bitvě udolala Plzeň 4:3 v nájezdech

•   19:30aktualizováno  21:37
PRAHA - Hokejisté Slavie porazili ve 47. kole extraligy Plzeň 4:3 po samostatných nájezdech. O čtvrté výhře Pražanů ve vzájemných zápasech této sezony rozhodl Tomáš Svoboda. V dresu Západočechů dvakrát skóroval nejlepší střelec a nejproduktivnější hráč soutěže Tomáš Vlasák.

Utkání, do něhož oba týmy nastoupily u příležitosti oslav výročí 110 let pražského klubu v historických dresech, symbolicky zahájil slavnostním vhazováním Augustin Bubník. Poté už však šla veškerá slavnostní nálada stranou a na ledě začala parádní a velmi urputná bitva, z níž bylo dobře patrné, o kolik oba soupeři hrají.

Početnou výpravu fanoušků Západočechů v hledišti O2 areny zchladil hned po 39 vteřinách po chybě Indiánů Jelínek. Vyrovnání měl na holi zkušený bek Modrý, který se překvapivě protáhl až před domácího gólmana Kopřivu, ale ten jeho bekhend kryl. V osmé minutě si Plzeň zahrála při vyloučení Vašíčka první přesilovku zápasu a stačilo jí přesně 10 vteřin - Jeřábkovu bombu od modré čáry, která se odrazila od zadního hrazení, poslal z úhlu pohotově pod horní tyčku kanonýr Vlasák.

Slavia - Plzeň: 110 slávistického hokeje (Radost Plzně).

Také Slavia velmi výrazně zahrozila při své první početní výhodě, jenže Třetina po nádherné Jaškinově přihrávce z bezprostřední blízkosti tváří v tvář brankáři Horčičkovi neuspěl. V 16. minutě byli hosté blízko vedoucímu gólu, Kopřiva ale při Johnsonově bekhendovém zakončení sklapl betony k sobě včas a tak odcházely oba týmy poprvé do šaten za vyrovnaného stavu.

Druhé dějství sice zahájil nebezpečnou ránou, která jen těsně minula Horčičkovu levou tyčku, slávista Krenželok, ale poté už se hrálo převážně podle plzeňských not. Západočeši sice byli v několika časových úsecích nastěhovaní před Kopřivou a jejich tlak sílil natolik, že si lavička Slavie ve 37. minutě vyžádala oddechový čas, své šance ale nedokázali přetavit ve vedoucí gól.

Ten naopak při dohrávané přesilovce z konce druhé třetiny zaznamenal na druhý pokus důrazný Vašíček a Slavia po 50 sekundách třetí části opět vedla. Ne však nadlouho. Pražané sice ještě přežili bez úhony nedorozumění Kuboše s Krejčíkem, když proti osamocenému Dvořákovi včas vyrazil Kopřiva, ale ve 45. minutě se Vostřák až příliš snadno prohnal kolem juniora Krejčíka a zamířil na bližší tyč přesně do horního růžku branky.

Slavia - Plzeň: 110 slávistického hokeje (gól Vlasáka).

V polovině 48. minuty si Micka pohrál s bekem Hanzlíkem a vrátil potřetí v duelu vedení na stranu Pražanů. Po chvilce ujel hostům Jelínek, jehož zastavil hákováním Benák, ale Horčička úmysly exekutora trestného střílení Jelínka s velkým klidem dobře ustál. Uplynulo pouhých 14 vteřin a naopak se zapomněli domácí a Vlasák se štěstím vyrovnal na 3:3.

Obrovské tempo ještě gradovalo. V 58. minutě byl blízko vítěznému gólu Heřman, ale Kopřivovi přálo štěstí. Hosté sáhli k oddechovému času, nicméně rozhodnutí nepřišlo ve zbytku základní hrací doby ani v následném prodloužení.

V nájezdech nejprve uspěli Hanzlík, Svoboda bekhendovým blafákem, Straka střelou pod horní tyčku a Vondrka vyrovnal. Ve třetí sérii Vlasák a Vašíček, ten už proti Salfickému v brance, neuspěli. Čtvrtou sérii zahájil rychlou přízemní střelou Svoboda, na což Straka již odpovědět nedokázal.

Hokejová Tipsport extraliga - 47. kolo:

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. P. Jelínek (T. Svoboda), 41. Vašíček (Vondrka), 48. Micka (Třetina, Doležal), rozhodující sam. nájezd T. Svoboda - 8. Vlasák (Jeřábek), 45. Vostřák (Jeřábek), 50. Vlasák (Jeřábek, Straka). Rozhodčí: Minář, Trombík - Prchal, Kis. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 7771.

HC Oceláři Třinec - HC Benzina Litvínov 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 24. D. Květoň - 6. V. Hübl (Lukeš, Černošek), 27. V. Hübl (Lukeš), 34. Majdan (Gerhát, Švarný). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:7, navíc Jánský (Litvínov) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 3305.

HC Eaton Pardubice - HC Vítkovice Steel 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Buchtele (Bartek, Špirko), 29. Bartek, 40. Pineault (Špirko), 48. Bartek (Špirko, Somík) . Rozhodčí: Baluška, Konc (oba SR) - Blümel, Charvát. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0: Diváci: 9423.

HC Kometa Brno - HC Mountfield České Budějovice 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 54. Širokovs (R. Procházka), 59. Erat (Mojžíš) - 2. Mikeska z trestného střílení, 5. R. Pšurný (Šulc, Kuchejda), 20. L. Květoň (Langhammer), 31. L. Květoň (Kolarz, Langhammer), 60. Gulaš (Kašpařík, Ptáček). Rozhodčí: Hribik, Fraňo - Svoboda, Kalivoda. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7051.

PSG Zlín - HC Sparta Praha 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 35. Holík (Ondráček), 49. Ondráček (Matějíček), 53. Köhler (Hamrlík, Galvas). Rozhodčí: Homola, Souček - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 3:6, navíc Gulaši (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5005.

HC Vagnerplast Kladno - Bílí Tygři Liberec 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Urban (Vantuch), 33. M. Hořava (Kudrna, Trončinský), 44. Urban (Vantuch). Rozhodčí: Šindler, Blecha - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 1673.

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 20. Štefanka (Demel, Bahenský), 34. Benda (Žabka, Pabiška), 40. Pabiška (Benda, Vrbata), 41. Divíšek (Boháč, Nouza), 51. Vrbata - 17. Sailer (Pech), 23. Dobroň (Sailer, Skladaný), 50. Čutta (Kumstát). Rozhodčí: Pešina, Smitka - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. Diváci: 3280.

Autoři: ČTK, Tomáš Vrábel