27. března 2008 20:20 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Slavia vybojovala mečbol

  Michal Vondrka z HC Slavia Praha dává branku Markovi Pincovi  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Vondrka z HC Slavia Praha dává branku Markovi Pincovi | foto: Michal Kamaryt, ČTK

PRAHA Výhoda domácího prostředí se ukázala klíčová také v pátém utkání série Slavia - Liberec. Červenobílí dnes přehráli i díky úspěšným přesilovkám hosty celkem jednoznačně a v sobotu se už mohou radovat z postupu do finále.

Liberečtí se před zápasem znovu pouštěli spíše do mediální války, než aby se soustředili na výkon v zápase. Pravý opak předvedli domácí, kteří odehráli zřejmě nejlepší zápas v této sérii a zaslouženě zvítězili 5:1. Hlavní měrou se na tom podílely přesilové hry ve kterých slávisté skórovali hned třikrát.

I popáté v tomto semifinále tak zůstalo kouzlo domácího ledu neodčarováno a Slavia tak vede 3:2 na zápasy. Další utkání se hraje v sobotu v 17:25 v Liberci.

Výsledek:
Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Červenka (Bednář), 24. Klepiš (Micka), 36. D. Hruška (Klepiš), 48. Bednář (Červenka), 53. Bednář (Červenka) - 34. Pletka (L. Čermák). Rozhodčí: Husička, Jeřábek - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 11:12. Využití: 3:1. Diváci: 13.877.

Stav série: 3:2.

Michal Šroubek, Lidovky.cz