Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Slavia vyhrála před návštěvou sezóny v Pardubicích

20:50
PRAHA - Před vyprodanou pardubickou halou se odehrál napínavý souboj domácích perníkářů s pražskou Slavií. Domácí hokejisté vždy pouze dotahovali skóre. Na gól v prodloužení ale už odpovědět nemohli.

Karlovy Vary - České Budějovice. foto: ČTK

HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929 3:2 v prodloužení (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 38. Balej (Cartelli, Bonk), 42. M. Růžička (Hrabal, Zíb), 61. Polák z trestného střílení - 10. Jan Kovář (Straka, Bomersback), 53. Tvrdík (Jiří Hanzlík).
Rozhodčí: Hradil, Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:11, navíc Kohn - Benda oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 3511.

Hokejisté Třince po dvou porážkách zabrali a na domácím ledě porazili Plzeň v prodloužení 3:2. Rozhodující gól vsítil v 61. minutě z trestného střílení Polák, jenž byl sám faulován ve vyložené šanci. Plzeň měla minimálně v první půli zápasu více ze hry, ale nevyužila své příležitosti a už pět zápasů tak čeká na vítězství.

PSG Zlín - HC Kometa Brno 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Kubiš (Nosek), 59. Balaštík (Leška, Ondráček).
Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Čech, Poruba. Vyloučení: 8:6. Bez využití. Diváci: 7000 (vyprodáno).

Domácí Zlín si díky gólům Kubiše a Balaštíka připsal čtvrté vítězství po sobě.

HC Sparta Praha - HC Benzina Litvínov 5:3 (2:2, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 1. Kratěna, 5. Kratěna (Koreis), 43. Jan Hanzlík (Kratěna), 45. Ton (D. Výborný), 46. Ton (D. Výborný, Gulaši) - 4. Lukeš (Skuhrovec, Jánský), 11. V. Hübl (Kubinčák, Pilař), 39. Kubinčák (V. Hübl, Jenáček).
Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:9, navíc Vopat, Trávníček (oba Litvínov) oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7621.

Hokejisté pražské Sparty díky obratu v závěrečné třetině zdolali v utkání 23. kola extraligy Litvínov 5:3 a vyhráli i třetí zápas pod vedením trenérů Davida Volka a Miloše Holaně. Vítěznou domácí premiéru novým koučům, kteří nahradili Pavla Hynka a Františka Výborného, zařídili především Ondřej Kratěna a Petr Ton. Kratěna si před slušnou návštěvou 7621 diváků připsal tři body za dvě branky a jednu asistenci, Ton dovršil výhru dvěma góly.

HC Eaton Pardubice - HC Slavia Praha 2:3 v prodloužení (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 37. Somík (Divíšek, Píša), 47. Špirko (Divíšek, P. Sýkora) - 16. L. Havel (Červenka, Kadlec), 43. Beránek (Žižka, Tomica), 64. Roth (Kadlec, Červenka).
Rozhodčí: Šindler, Rochette (Švýc.) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:3. Diváci: 10.194 (vyprodáno).

Hokejisté pražské Slavie zvítězili na ledě Pardubic 3:2 v prodloužení. Rozhodující branku zaznamenal ve čtvrté minutě nastavení obránce Vladimír Roth. Slavia dvakrát v utkání vedla, ale domácí vždy dokázali vyrovnat a nebýt málo produktivních přesilovek, mohli se Východočeši proti Slavii podruhé v sezoně radovat z plného bodového zisku. Místo toho Pražané dobyli led Pardubic pošesté z posledních osmi duelů na východě Čech.

HC Energie Karlovy Vary - HC Mountfield České Budějovice 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Skuhravý (Němec, Tribuncovs), 23. Hluchý (Němec), 32. Kuběna (Dej), 43. Pletka (Němec), 44. Kuběna (Zaťovič) - 15. L. Květoň (Mikeska), 37. L. Květoň (Mikeska).
Rozhodčí: Turčan, Souček - Rozlílek, Pavlovič. Vyloučení: 8:11. Využití: 3:0. Diváci: 4749.

Hokejisté Karlových Varů porazili České Budějovice 5:2 a připsali si čtvrtou domácí "tříbodovou" výhru v sezoně. Ze souboje nedávných trenérských kolegů na střídačce pražské Sparty tak vyšel vítězně Pavel Hynek. František Výborný začal své angažmá v Českých Budějovicích porážkou. Energie vstřelila tři branky v přesilových hrách.

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Steel 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 31. Král (Žabka), 41. Pabiška (Král), 47. Král (Kasík) - 18. Kvapil (Strapáč), 23. Kvapil (Ondřej). Rozhodčí: Homola, Kubeš - Kis, Prchal. Vyloučení: 5:6, navíc Klimek (Vítkovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 3635.

Hokejisté Vítkovic prohráli na ledě Mladé Boleslavi 2:3, přestože vedli ve druhé třetině 2:0. V čele tabulky se tak neudrželi, vystřídal je Zlín, který doma porazil Brno. Před Vítkovice se dostal také Třinec. Po dvou brankách zaznamenali domácí kapitán Richard Král a hostující Marek Kvapil. Král svůj výkon přikrášlil ještě asistencí.