Karlovy Vary - Slavia.

Karlovy Vary - Slavia. | foto: ČTK

Slavia udolala Vary a vládne skupině o udržení

•   21:44
PRAHA - Hokejisté pražské Slavie zdolali v 5. kole skupiny o udržení Karlovy Vary 4:3 a dostali se před ně o dva body na jedenácté místo. V boji o únik baráži navíc svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky unikli poslední Mladé Boleslavi sedm zápasů před koncem už na rozdíl deseti bodů, Karlovým Varům zůstává osmibodový náskok.

Domácí do zápasu vlétli ve velkém tempu a od začátku byli střelecky aktivní. Diváci opět v bouřlivé atmosféře v Edenu na první branku nemuseli dlouho čekat, když v páté minutě Doležal dorazil Kadlecovu střelu za Mensatorova záda. Slavisty rychlá branka nabudila a dále zaměstnávali hostující obranu. Pospíšil a po něm i Hertl ve svých šancí na hostující brankáře nevyzráli.

VÝSLEDKY

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 5:4 (1:1, 1:3, 3:0)
Branky a nahrávky: 20. Brejčák, 37. F. Lukeš (Černošek, Černý), 46. F. Lukeš (Černošek, Ručinský), 47. Jenáček (Brejčák, Gerhát), 55. Kubát (Černošek) - 10. Tomas (Čutta, D. Výborný), 22. Nouza (Vrbata), 36. Balaštík (D. Výborný, Mozík), 38. Balaštík (Beňovič). Rozhodčí: Kalivoda, Šír - Jindra, Kostka. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:2. Diváci: 2865.

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. J. Doležal (Kadlec), 11. Šulc (V. Růžička ml.), 23. Jaškin (Sklenář, Kolařík), 46. P. Jelínek (Krejčík) - 26. Gründling (Skladaný), 44. Gřegořek (Pech), 53. Pech (Kumstát). Rozhodčí: Hribik, Hradil - Bláha, Bryška. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:1.

V 11. minutě už ale zvýšil obránce Šulc, jenž po individuální akci Růžičky důrazem na brankovišti dorazil puk za bezmocného Mensatora. Rychlou odpověď v podobě kontaktní gólu měl na holi nejlepší střelec karlovarských v play out Zaťovič, ale ve vyložené šanci nevyzrál na připraveného Kopřivu. Domácí do přestávky mohli přidat ještě další branku, ale Kadlec po chytré kličce pálil jen do boční sítě.

Druhé dějství začalo podobně, jak to první. Sklenář najel do pásma, poslal střílenou přihrávku od levého mantinelu, kterou z první zužitkoval Jaškin.

Ve 26. minutě pro hosty vykřesal naději na obrat v zápase obránce Gründling, který pohotově k levé tyči dorazil vyraženou střelu Skladaného.

O tři minuty později mohli hosté snížit na rozdíl jediné branky, ale nejlepší střelec základní části Kumstát bekhendovou kličkou na Kopřivu nevyzrál. Energie se čím dál více tlačila před Kopřivu, který měl v druhé části mnohem více práce. V závěru druhé třetiny se ve vyložené šanci objevil Pech, ale minul poloodkrytou branku Slavie.

Hosté do závěrečné části vstoupili opět s elánem a drali se za zdramatizováním zápasu. Ve 44. minutě byli za svoji zvýšenou aktivitou odměněni, když Gřegořek po individuální akci překonal Kopřivu. Hned o dvě minuty později ale znovu Pražené odskočili na rozdíl dvou branek, když se Krejčík se dostal k odraženému puku, objel hostující branku a předložil puk Jelínkovi, který jej dotlačil za Mensatora.

V polovině třetí třetiny mohl definitivně rozhodnout Hertl, ale jeho střela skončila na tyči karlovarské branky. Sedm minut před koncem vykřesal naději pro hosty Pech, jenž v oslabení nadvakrát překonal Kopřivu. Víc už však hosté nestihli, a tak se domácí mohli radovat z druhé výhry po návratu do Edenu.