Slavia zdolala Kladno 3:1. Rozhodla 1. třetina

20:32aktualizováno  21:24
PRAHA - Hokejisté pražské Slavie díky vydařenému vstupu do utkání porazili v 34. kole extraligy Kladno 3:1 a dokázali vyhrát v domácím prostředí čtvrtý z posledních pěti zápasů. Svěřenci Vladimíra Růžičky se nasměrovaly k dalšímu úspěchu v O2 areně, kde se jim předtím v sezoně nedařilo, dvěma trefami v úvodních 103 vteřinách, když se prosadili Tomáš Micka a Jiří Doležal. Všechny branky padly v úvodní části, na snížení Jiřího Bicka odpověděl Michal Vondrka.

Slavia - Kladno. foto: ČTK

Už v 35. vteřině měl šanci Kůrka, ale Cikánek jej vychytal. Za pět sekund už však Slavia vedla. Střelu nové posily Pražanů Dreslera od modré čáry tečoval do kladenské branky Micka. Za 63 vteřin se radovali slávisté podruhé, když Jelínek našel zadovkou zpoza branky Doležala, který snadno poslal puk za záda kladenského gólmana.

Slavia - Kladno 3:1

Branky a nahrávky: 1. Micka (Dresler), 2. J. Doležal (P. Jelínek, Sklenář), 19. Vondrka (Alinč) - 12. Bicek (J. Drtina). Rozhodčí: Lacina, Souček - Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 4356.

Vzápětí vybruslil zpoza branky Patera, ale Kopřivu nepřekonal. Slavia se potom ubránila v oslabení, a přestože měli hosté nápor, do největší šance dostal v 11. minutě na druhé straně Růžička. Hned z následné akce ale projel po pravém křídle Bicek a střelou k protější tyči snížil.

Dvoubrankový náskok vrátil Slavii v 19. minutě v přesilovce pěti proti třem po Alinčově přihrávce Vondrka, který dotlačil puk za Cikánka.

Na začátku druhé části se Slavia ubránila v oslabení a skóre nezměnily ani velké šance kladenského Valského a Vondrky. Ve 28. minutě unikal opět Valský, ale v lepším zakončení mu zabránil faulem Krejčík. Následně v přesilovce trefil kladenský obránce Posmyk horní tyč. Kladenská snaha o kontaktní gól ztroskotávala na Kopřivovi, jehož nepřekonali Knotek s Melkou ani těsně před pauzou Látal.

Na úvod závěrečné části nejdříve zahrozil Alinč, potom při kladenské přesilovce minul v dobré pozici Bicek. Ve 43. minutě po střele Valského z mezikruží pomohla Kopřivovi znovu horní tyč. Kladno se nadále marně tlačilo za snížením, Slavia hrozila z brejků, ale stav se neměnil.

A když Kladno potvrdilo při dalších dvou trestech domácích, že se mu v poslední době nedaří přesilovky, připsalo si šestou porážku z posledních sedmi duelů venku. Cikánek ještě mezitím zabránil většímu rozdílu ve skóre, kdy pokryl Mickův únik. Zmar Kladna v početních výhodách dokonal několik vteřin před koncem Dragoun, který minul prázdnou branku.

Další čtvrteční výsledky:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - BK Mladá Boleslav 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 53. Sičák - 3. Tomas (Podkonický, Žabka), 48. Vrbata (Demel, Jiránek). Rozhodčí: Homola, Trombík - M. Jindra, Kis. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 9854.

HC Plzeň 1929 - PSG Zlín 4:3 po sam. náj. (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Vykoukal (Duda), 42. Duda (Pletka, Kaberle), 45. Martin Straka (Marušák, Vlasák), rozhodující nájezd Pletka - 13. Leška (Tesařík), 26. Leška (Čajánek, Linhart), 59. Galvas (Hamrlík, Leška). Rozhodčí: Pešina, A. Jeřábek - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:2. Diváci: 7064.

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 5:3 (0:0, 4:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 22. Jareš (Černý), 25. Majdan (Trávníček, Černý), 36. Černošek (Trávníček), 37. V. Hübl (Stříteský), 43. Kubát (V. Hübl, Hanzl) - 40. Klimenta (Cartelli, M. Hořava), 42. Kohn (Polanský), 46. Lojek (Klimenta). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:8, navíc Květoň 10. Využití: 2:1. Diváci: 6250.

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branka a nahrávky: 4. I. Rachůnek (Tenkrát, Milam), 23. Žálčík (Lapšanský, Forman), 49. Ton - 43. Kotrla (Zucker, J. Látal), 51. Mocek (Dej, Skladaný). Rozhodčí: Hodek, Smitka - Bejček, Charvát. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. Diváci: 6578.

Bílí Tygři Liberec - HC Mountfield České Budějovice 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Vak (Urban, Bárta) - 22. Vydarený (Šimánek, Kotalík), 34. Kranjc (Sailer), 49. Burian (Gulaš, Kranjc). Rozhodčí: Hribik, Turčan - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:4, navíc Kuchejda (Č. Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 6913.