3. února 2010 14:41 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Slávisté nazvali fanoušky Komety vidláky, ti údajně obtěžovali hostesky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Kostka nad ledem v inkriminovaný moment. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kostka nad ledem v inkriminovaný moment. | foto: www.paliol.com

PRAHA Pořádné emoce plály v úterním zápase 47. kola hokejové extraligy v pražské O2 Aréně mezi Slavií a Kometou Brno. Domácí jej vyhráli 2:1 v prodloužení, ale ještě více než souboj na ledě zaujal ten v hledišti.

K čemu ve vysočanské aréně došlo? Stejně jako v prvním pražském měření sil obou soupeřů ovládli O2 Arénu fanoušci hostující Komety Brno.

To by až takový problém nebyl. Hostující fans se ovšem podle domácích pořadatelů nechovali zrovna jako nejslušnější návštěvníci a hostitelé se podle všeho nechali následně unést a vrátili to návštěvníkům z Moravy po svém - v jedné z komerčních přestávek se na obří kostce nad ledem objevil pod fanouškem Komety nápis: Seno a vidle.

JAK UMÍ FANOUŠCI KOMETY FANDIT SLUŠNĚ:

"To, co předvedli někteří fanoušci Komety. To jsem za patnáct let u hokeje nezažil. Že třikrát zaházeli ledovou plochu konfetami, to se stát může. Ale že napadli manželky hráčů a jejich děti a že obtěžovali prodavačky na stáncích a osahávali hostesky, to je trošku moc," zlobil v rozhovoru pro idnes.cz Jan Kratochvíl, marketingový ředitel Slavie.

Co na to druhá strana? "V tu chvíli jsme si o Slavii všichni něco pomysleli. Kdyby tam dali aspoň něco vtipného, ale tohle byla vyloženě ubohost, která snad ani nemůže urazit," reagoval na projekci na obří kostce nad ledem jeden z fanoušků Brna Lubomír Novotný.

Kostka nad ledem v inkriminovaný moment.

"Nic takového jsem v žádném případě neviděl, ani jsem o tom neslyšel. Uznávám, že konfety na ledě, zvlášť v době, kdy jsme měli tlak, nebyly v pořádku. Ale tohle mi přijde ujeté. Vím jenom o tom, že se někdo pobil v hledišti," dodal k druhému nařčení Novotný.

Přitom atmosféra zápasu byla podle účastníků i hráčů z obou stran mimo tyto konflitky úžasná. "Nám dobrá atmosféra, když je hodně diváků, prospívá. I v Plzni se nám hraje dobře," uvedl například po zápase útočník Slavie Tomáš Kůrka.

Bez problémů nakonec proběhla také cesta brněnských fanoušků domů.

Brno kostku nemá
Brněnský klub si z pražských kolegů legraci ve stylu Seno a vidle udělat nemůže. Má sice k dispozici rozměrnou videokostku, která je od loňské rekonstrukce jednou  haly Rondo, ale je prakticky vyloučeno, aby se na ní podobné výpady objevily.

"Kostka je zatím pořád z hlediska technického ve zkušebním provozuje. Její režim budeme dolaďovat ve smlouvě s Kometou, případně dalšími uživateli haly. A budeme žádat, aby dodržovali nejen pravidla vyplývající ze zákonů, ale i obecná morální pravidla," poznamenal šéf haly Jan Urbanec. Podrobnosti podle něj stanoví právě smlouva.

  • 1Diskuse
Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

On-line reportáž | FOTBAL

Polsko - Česko
0:1
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.
90
Hodně netakticky si počínal Klich, který fauloval Daridu. Místo autového vhazování pro Poláky tak budou hosté rozehrávat přímý kop.
90
Domácí hráči i fanoušci si přejí odpískání pokutového kopu, sudí Klossner je však jiného názoru. Kalas nezahrál rukou, ale hrudí.

Najdete na Lidovky.cz