Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šlégr o konci v litvínovském vedení: Osobní ambice musí jít stranou

Sport

  23:00
Litvínov - Prožil pětiletku v roli muže číslo 1 hokejového Litvínova, ale že už není šéfem představenstva ani generálním ředitelem, to zlatý olympionik Jiří Šlégr komentuje navenek bez větších emocí. „Osobní ambice a touhy musí jít stranou,“ uvedl litvínovský patriot několik dní poté, co opustil své funkce.

Jiří Šlégr na litvínovské střídačce. foto: Ondřej BičištěMAFRA

NHL se letos v Praze konat nebude. Kvůli koronaviru odložila všechny evropské zápasy

Jak vnímáte, že jste skončil ve vedení klubu?
Po deseti letech v nejvyšších patrech klubového vedení jsem cítil, že přišel čas na změnu. Litvínovský hokej je pro mě srdcová záležitost a věřím, že přijaté změny pomohou nastartovat potřebné oživení.

Měl jste touhu působit ve vrcholných funkcích dál? V rozhovorech jste to tvrdil.
Osobní ambice a touhy musí jít stranou. Budoucnost klubu pro mě vždy byla na prvním místě a po dlouhých letech si chci dát odstup a načerpat nové síly. Úplně ale neodcházím, klubu budu nápomocen například v komunikaci s hokejových svazem.

Litvínov vs. Kometa Brno. Jiří Šlégr na střídačce Vervy.
Radim Rulík (vlevo) a Jiří Šlégr.

Co to obnáší?
S novým vedením klubu jsme se dohodli, že budu zastupovat Litvínov v jednáních s Českým hokejem. V této souvislosti mám aktuálně na starosti například naše stanoviska k možným změnám v herním formátu extraligy a další otázky.

S jakými pocity odcházíte z vedení?
V první řadě mě těší, že se podařilo udržet klub v extralize. Letošní sezona nebyla jednoduchá, ale Litvínov bude i nadále pokračovat v nejvyšší soutěži a to je klíčové. Samozřejmě nikdy nezapomenu na historicky první extraligový titul z roku 2015. I přes veškerou snahu a potřebné zázemí se nám však na tento úspěch dlouhodobě nedařilo navázat. Věřím, že po všech změnách se klub v nadcházející sezoně odrazí do vyšších pater extraligy a podaří se mu tam setrvat.

Nevadila majitelům vaše zaneprázdněnost? V minulé sezoně jste i trénoval, navíc děláte politiku, teď jste se dostal i do Rady České televize.
V žádném případě. Vždy jsem si uměl dobře zorganizovat svůj program a měl jsem tak dostatek času na práci pro klub i na své další aktivity.

Jak moc jste pyšný na zápas pod širým nebem?
Utkání proti Spartě v Drážďanech byla úžasná záležitost. Historicky první zápas nejvyšší soutěže v zahraničí a k tomu s rekordní diváckou kulisou a skvělou atmosférou. Dlouhé přípravy a obrovské penzum práce přinesly skvělou show a propagaci českého hokeje. Jen škoda, že nám zápas nevyšel lépe výsledkově… Byla to odměna všech zaměstnanců klubu za dlouhodobě dobře odvedenou práci. Jsem na ně pyšný.

Co byste udělal během pětiletého období jinak?
Zatím je příliš brzy na podobné otázky. V následujících měsících si najdu čas, abych se nad vším zamyslel a s odstupem vše rozebral a zhodnotil.

Nebude vám ta žlutočerná kancelář chybět?
V klubu pokračuji, takže se nadále budu každodenně pohybovat na zimním stadionu i v jeho zázemí. Po těch dlouhých letech už to pro mě je jako druhý domov, takže mě tady určitě lidi budou stále potkávat.

Máte v plánu ještě nějaké nové aktivity?
Dám si teď chvíli odpočinek a srovnám si pro sebe nový časový harmonogram pro budoucnost, ale aktivity jako zastupitelstvo města Litvínova, Rada ČT a komunikace za klub se svazem jsou pro mě důležité a budu se jim věnovat naplno tak, jak jsem zvyklý.

Autoři:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat