24. ledna 2010 22:41 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Šlégr začal trénovat a chtěl by se po olympijské pauze vrátit

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Redaktorka magazínu Alena Plavcová s Jiřím Šlégrem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Redaktorka magazínu Alena Plavcová s Jiřím Šlégrem | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

LITVÍNOV Hokejový obránce Jiří Šlégr se začal připravovat na návrat na led. Hrající asistent Litvínova, který má dlouhodobě potíže se zády, nastoupil naposledy 20. září loňského roku v duelu šestého kola s Vítkovicemi.

Osmatřicetiletý olympijský šampion z Nagana, mistr světa z Vídně 2005 a vítěz Stanleyova poháru s Detroitem z roku 2002 by rád nastoupil po únorové pauze pro olympijské hry ve Vancouveru.

"Rozhodl jsem se, že to ještě zkusím, a uvidíme, zda budu přínosem nebo ne," řekl Šlégr novinářům po dnešním utkání Litvínova s Pardubicemi. Loni v únoru v utkání proti Liberci Šlégra zradila záda tak, že zůstal nehybně ležet na ledě a pak byl několik dnů nemocnici v Mostu. "Riziko tam je, že dopadnu stejně jako tehdy. Ale chci do toho jít, protože chci mužstvu pomoct." Další týdny tak naznačí, zda se Šlégrovi podaří návrat a prodlouží si ještě hráčskou kariéru. "Chci se dobře připravit a je mi jedno, zda budu hrát play off, play out nebo cokoliv jiného. Chci to zkusit a uvidíme. Postupně si přidávám zátěž, takže časem uvidím, zda záda vydrží a pustí mě na led, abych mohl hrát," doplnil Šlégr.

Nechce přemýšlet nad tím, že riskuje zdraví. "Trvalé následky určitě hrozí, každý doktor to potvrdí, ale já o tom nechci moc přemýšlet. To bych nemohl jít hrát. Nehraju v rukavičkách, takže si nedovedu představit, abych šel hrát s tím, že se nikoho nedotknu. Chci hrát svůj hokej, co jsem hrál, a nebudu přemýšlet o ničem jiném," doplnil.

Šlégr se snažil udržovat kondici, ale aby ji nabral dostatečně, to prý bude ještě trvat. "Vidím to po olympijské pauze. Uvidíme, zda se mi návrat podaří. Dnes nedokážu říct, v jaké budu kondici a formě. V každém případě si chci dát šanci," dodal Šlégr.

ČTK
  • 0Diskuse