Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Šlégr zazářil čtyřmi body a žertoval: Zasloužil bych si jet do Soči

8:00
LITVÍNOV - Litvínov zabral a díky výhře nad Kometou 4:1 si po dvou předchozích vystoupeních bez bodového zisku drží pozici v první desítce. K tomu výrazně přispěl severočeský obránce Jiří Šlégr. Dvaačtyřicetiletý veterán nechyběl u žádné trefy domácích a připsal si čtyři kanadské body za gól a tři finální přihrávky. Kometa po sérii čtyř výher podruhé v řadě nebodovala.

Jiří Šlégr v dresu Litvínova. foto: ČTK

"Podílel jsem se na všech gólech, to je úžasné," prohlásil Šlégr, který dnešní bilancí 1+3 předčil svá dosavadní čísla v sezoně. Až dosud měl za 17 startů celkem na kontě jediný gól a dvě nahrávky.

Před úvodním buly byl oceněn domácí kapitán Trávníček, který v černožlutém dresu odehrál 700 utkání. Hned ve druhé minutě se Litvínov ujal vedení. Šlégr vypálil od modré čáry a jeho bombu zastavila až síť za gólmanem Čiliakem.

Šlégr stihl i vlastní gól

Domácí byli aktivnější, ale vyrovnání se dočkala Kometa. Novotný vypálil, puk se odrazil nejprve od Stříteského a poté od Šlégrovy brusle za záda domácího brankáře Francouze.

V úvodu druhé třetině šli hosté v oslabení tři proti jedinému obránci, ale s dobrou šancí naložili bídně. V 28. minutě Kempný švihem prověřil Francouze. Poté Zeman netrefil po Ručinského příhře odkrytou branku a Pavlíkovu bombu Čiliak zastavil. Severočechy to však mrzet nemuselo. V 30. minutě Šlégr vypálil, puk se dostal k Černému a ten pohotově poslal domácí znovu do vedení.

Záhy po buly mohlo být vyrovnáno, jenže Čermákovu střelu kryl Francouz a dorážka Vondráčkovi nevyšla - puk mu přeskočil hůl. A tak se opět radovali domácí a znovu úřadoval Šlégr. Ve 33. minutě si olympijský vítěz z Nagana vzal puk v obranném pásmu, projel s ním jako tank až do útočného pásma, kde se dostal k Rapáčovi, ten bleskově vypálil a zvýšil na 3:1. Litvínov mohl ještě zvýšit vedení při dlouhé početní výhodě v pěti proti třem, ale hosté se ubránili.

"Zápas se lámal ve druhé třetině. Využili jsme přesilovou hru a poté jsme dali další branku na 3:1, trošku jsme se uklidnili a třetí třetinu jsme pak odehráli nejlépe," pochvaloval si kouč vítězů Radim Rulík.

Ručinskému se ve třetí třetině nabídla možnost v oslabení jít do brejku, ovšem Žižka mu v poslední chvíli vypíchl puk rybičkou. Hosté se snažili snížit, na precizní obranu domácích však nenašli recept a tak se v 54. minutě prosadil ranou z levého křídla Jánský a uzavřel skóre na konečných 4:1.

Hvězda utkání jen po zápase s nadsázkou litovala, že chybí v širší nominaci pro olympijský turnaj v Soči, z níž v pondělí vzejde nominace konečná. "Možná by teď měl trenér při rozhodování těžkou hlavu," smál se Šlégr.