Slováci se trápili i ve druhém zápase

22:08aktualizováno  22:44
KLOTEN - Hokejisté Slovenska i ve druhém utkání v základní skupině A na světovém šampionátu odvraceli blamáž v samém závěru základní hrací doby a po nerozhodném výsledku 1:1 podlehli Bělorusku po samostatných nájezdech.

Hrdina zápasu Mezin. foto: ČTK

Vítězný gól vstřelil Oleg Antoněnko, který proměnil hned dva nájezdy. Velkou překážkou pro Slováky byl gólman Magnitogorsku Andrej Mezin, jenž si připsal celkem 31 úspěšných zákroků.

Hráči domácího Švýcarska zvítězili i ve svém druhém utkání základní skupiny B, když ve vyrovnaném utkání zdolali Německo 3:2 v prodloužení. Rozhodující trefu zařídil při přesilovce v 62. minutě zkušený obránce Mark Streit hrající zámořskou NHL za New York Islanders.

Těžký direkt uštědřili hokejisté Kanady nováčkovi elitní skupiny Maďarsku v jeho druhém utkání v základní skupině A. Po vyrovnané partii se Slováky totiž Maďaři prohráli se zámořským favoritem vysoko 0:9. Hattrickem se dnes blýskl útočník Martin St. Louis, jenž navíc přidal i jednu asistenci. Brankář Chris Mason potřeboval na čisté konto 16 zákroků.

Hokejisté Ruska zvládli i druhý zápas v základní skupině B světového šampionátu a stejně jako s Německem porazili pětibrankovým rozdílem i dnes Francii. Obhájce titulu položil základ svého jednoznačného vítězství 7:2 již v první třetině, kterou vyhrál vysoko 5:1, a ve zbytku utkání již spíše šetřil síly do dalších bojů.

utkání základní skupiny A v Klotenu:
Slovensko - Bělorusko 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 58. Marcel Hossa (Sekera) - 34. Stas (Čupris), rozhodující sam. nájezd Antoněnko. Rozhodčí: Bulanov, Kadyrov - Gorděnko, Oskirko (všichni Rus.). Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 5256.

Kanada - Maďarsko 9:0 (4:0, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. St. Louis (White, Schenn), 10. Weber (St. Louis, Roy), 13. Roy (Spezza, Phillips), 13. Neal (Fisher, White), 28. St. Louis (Doughty), 30. Weber (Phillips), 42. Fisher (Horcoff, Hamhuis), 45. St. Louis (Doan), 51. Spezza. Rozhodčí: Looker (USA), Piechaczek (Něm.) - Wehrli, Wirth (oba Švýc.). Vyloučení: 2:8, navíc Upshall (Kan.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 5506.

utkání základní skupiny B v Bernu:
Švýcarsko - Německo 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Wick (Lemm), 24. Seger (Paterlini), 62. Streit (Plüss) - 7. Ullmann (Seidenberg, Butenschön), 34. Schubert (Hospelt, Hager). Rozhodčí: Partanen, Rönn - Orelma (všichni Fin.), Deďulja (Běl.). Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 11.423.

Rusko - Francie 7:2 (5:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Radulov (Gorovikov), 8. Zaripov (Gorovikov, Kalinin), 8. Radulov (Zinovjev), 9. Pěrežogin (Kurjanov, Kovalčuk), 15. Těreščenko (Aťjušov), 28. Těreščenko (Morozov, Aťjušov), 50. Kovalčuk (Pěrežogin) - 11. Hecquefeuille (Da Costa, Bellemare), 40. Tardif (Bachet, Amar). Rozhodčí: Hansen (Nor.), Ország (SR) - Sabelström (Švéd.), Semjonov (Est.). Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. Diváci: 10.505.