30. září 2011 14:19 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Slovák napodobil Granlunda. 'Trénuji to často,' říká

Finsko - Rusko (gól Granlunda) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Finsko - Rusko (gól Granlunda) | foto: ČTK

Když dva dělají totéž, není to totéž. To v hokeji neplatí. Slovenský útočník ve službách Tatranských Vlků, kteří hrají juniorskou KHL, napodobil gól Fina Granlunda z uplynulého mistrovství světa. Florbalovým způsobem zaskočil gólmana soupeře.

Granlundův gól z mistrovství světa v utkání proti Rusku je nezapomenutelný. Mladý Fin objel branku soupeře, nabral kotouč na čepel a puk uklidil do horního rohu brány. "Když se to trénuje, tak to není těžké. Já to ale zkouším skoro po každém tréninku," přiznal pro Lidovky.cz Richard Mráz.

Podobný kousek se mu ale nepovedl poprvé. Již v loňské sezoně stejným způsobem pokořil brankáře Slovanu Bratislava a Košic. Inspiroval ho ale Sidney Crosby, jemuž se to povedlo ještě v mládežnických kategoriích.

"Nejdůležitější je, aby měl člověk dost času," dodává útočník Vlků.


Svým činem ale zaskočil i svého trenéra. "Vůbec nechápal, jak jsem to provedl. I spoluhráči byli šťastní, ale hlavně, že jsme vyhráli," pravil Mráz.

Granlund se díky gólu dostal na poštovní známky v rodném Finsku. U Mráze je ale něco podobného téměř vyloučené. Granlund se totiž takto blýskl na světovém šampionátu. "Bylo by pěkné, kdybych se někdy dostal třeba na známky. Teď jsem na to ale ještě mladý," ví nadějný Slovák.

A jestli má Mráz v záloze ještě nějaké finty? "Vždycky se něco najde. Nechte se překvapit," šibalsky se pousmál.