Sobotka se blýskl třemi body, Tlustý dal Neuvirthovi vítězný gól

8:01aktualizováno  9:10
NEW YORK - Útočník Vladimír Sobotka se po zranění levého kolena vrátil do NHL a gólem a dvěma asistencemi se podílel na výhře St. Louis 6:2 nad Edmontonem. Český hokejista byl za svůj výkon vyhlášen první hvězdou zápasu. St. Louis rozhodlo v poslední třetině, kdy čtyřmi góly zlomilo nerozhodný stav.

Vladimír Sobotka se po zranění levého kolena vrátil do kolotoče NHL a gólem a dvěma asistencemi se podílel na výhře St. Louis 6:2 nad Edmontonem. foto: ČTK

"Trvalo mi asi dvě tři střídání, než jsem se do toho zase dostal. Snažil jsem se hrát jednoduše a jako lajna jsme dobře bruslili, drželi puk v jejich pásmu a moc jsme ho neztráceli. To byl náš plán, který se nám povedlo dodržet," uvedl po utkání Sobotka, který kvůli zranění přišel o 12 zápasů i olympijské hry v Soči.

"Tvrdě dřel, aby se rychle vrátil. Má cit pro hru a dobrý instinkt. Bylo fajn sledovat, jak mu to jde. Odvedl dobrou práci a šel nám příkladem. Vždycky chcete vydat více, když vidíte, jak váš spoluhráč takhle maká," komentoval výkon českého hokejisty Jaden Schwartz, který v poslední třetině vstřelil dvě branky.

I hokejisté Caroliny rozhodli o své výhře nad Buffalem v závěrečném dějství, kdy třemi brankami otočili z 1:2 na konečných 4:2. Vítěznou trefu si připsal Jiří Tlustý, který překonal krajana Michala Neuvirtha střelou z levého kruhu. Český brankář i ve druhém vystoupení po výměně z Washingtonu podal spolehlivý výkon, ale i když kryl 51 z 54 střel, opět prohrál.

Sestřih z utkání St. Louis - Edmonton

"Zase byl dobrý. S gólmany nemáme problém. Doufám, že budou stejně chytat i ve zbývající zápasech základní části," uvedl trenér Buffala Ted Nolan, jehož tým je poslední v soutěži. Těsný náskok drželi Sabres i s obrovským přispěním Neuvirtha do 52. minuty, poté ale třikrát inkasovali.

"Po druhé třetině jsme si zdůrazňovali, že musíme hrát pořád stejně a trpělivě čekat na své šance. Nenechali jsme se průběžným stavem znervóznět a frustrovat. To bylo důležité," reagoval trenér Caroliny Kirk Muller. "Snažili jsme se pořád diktovat tempo hry. Michal chytal dobře, bylo těžké ho překonat. Naštěstí se nám to v závěru povedlo a jsem rád, že jsme získali oba body," doplnil Tlustý.

Sestřih z utkání Carolina - Buffalo

Z českých hráčů se ve čtvrtek střelecky prosadil ještě Tomáš Fleischmann, který střelou z mezikruží dal sedmý gól v sezoně. Svou trefou otevřel skóre utkání, v němž nakonec s Floridou podlehl na ledě Tampy Bay 4:5. U jedné branky vítězů asistoval Ondřej Palát.

Hokejisté Bostonu porazili na svém ledě Phoenix 2:1, vyhráli sedmý zápas po sobě a opět vystřídali v čele Východní konference Pittsburgh. Oba góly vstřelili Bruins v úvodní třetině, hosté pouze v závěrečné části utkání zdramatizovali. Naopak Los Angeles přišlo o šňůru osmi vítězných zápasů, když doma podlehlo Torontu 2:3. Kings promrhali dvoubrankový náskok. Hosté zápas zvládli, i když se jim zranil brankář Jonathan Bernier. Jeho náhradník James Reimer pochytal ve zbylých dvou třetinách všech 31 střel.

NHL:

Boston - Phoenix 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 6. Chára, 18. Iginla - 49. Korpikoski. Střely na branku: 20:22. Diváci: 17.565.

Carolina - Buffalo 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Branky: 14. Skinner, 52. Sjomin, 54. Tlustý, 60. Gerbe - 11. Ennis z tr. střílení, 49. Stafford. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Buffalo celé utkání, inkasoval tři branky z 54 střel a úspěšnost zásahů měl 94,44 procenta. Střely na branku:55:23. Diváci: 13.654.

Columbus - San Jose 3:4 sn (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 6. Johansen, 24. Umberger, 56. Wisniewski - 11. a 46. Marleau, 41. Nieto, rozhodující sam. nájezd Pavelski. Střely na branku: 38:27. Diváci: 13.851.

Tampa Bay - Florida 5:4 (2:2, 2:0, 1:2)
Branky: 6. Salo, 9. Kostka, 33. Callahan (Palát), 39. Johnson, 51. Stamkos - 2. Fleischmann, 6. Howden, 59. Upshall, 60. Pirri. Střely na branku: 28:27. Diváci: 18.324.

St. Louis - Edmonton 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)
Branky: 45. a 53. Schwartz, 19. Sobotka, 26. Tarasenko (Sobotka), 41. Pietrangelo (Sobotka), 48. Oshie - 8. Perron, 39. Fraser. Střely na branku: 37:25. Diváci: 18.084.

Minnesota - New York Rangers 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 14. Niederreiter, 42. Parise - 24. Stepan. Střely na branku: 26:30. Diváci: 18.885.

Los Angeles - Toronto 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 2. Gáborík, 17. Kopitar - 19. Phaneuf, 24. Gunnarsson, 46. Raymond. Střely na branku: 41:29. Diváci: 18.319.