Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Současný kouč Růžička počítá reprezentační omluvenky dál

Sport

  21:59
PRAHA - Zatímco se v centru Prahy volil jeho nástupce, on na předměstí v Letňanech vedl trénink hokejové reprezentace. S týmem bez výrazných hvězd...

Patrik Eliáš a Tomáš Vokoun foto: ČTK

Do světového šampionátu zbývá pouhých 10 dnů a kouči Vladimíru Růžičkovi chodí z NHL další omluvenky. "V olympijském roce je to vždy komplikovanější. Holt někteří jet nechtějí a jiní jsou zranění."

Do té první skupiny patří například Patrik Eliáš, jenž účast na mistrovství světa v Německu dříve přislíbil, ale v neděli si ji kvůli rodinným problémům rozmyslel. Do té druhé spadla další tři jména: beci Marek Židlický z Minnesoty i Jan Hejda z Columbusu a­forvard Rostislav Olesz z Floridy.

KDO NEJEDE NA MS

Ze zámořské NHL:
Patrik Eliáš (New Jersey)
Tomáš Kaberle (Toronto)
Marek Židlický (Minnesota)
Rostislav Olesz (Florida)
Michael Frolík (Florida)
Kamil Kreps (Florida)
Jan Hejda (Columbus)
Milan Michálek (Ottawa)
Filip Kuba (Ottawa)
Václav Prospal (NY Rangers)
Roman Polák (St. Louis)

Z ruské KHL:
Petr Čajánek (Petrohrad)
Jiří Hudler (Dynamo Moskva)
Josef Vašíček (Jaroslavl)
Zbyněk Irgl (Jaroslavl)

Z české extraligy:
Petr Sýkora (Pardubice)
Vladimír Sičák (Vítkovice)

Židlického zaměstnavatel nepustí pro zranění palce, stejně tak Olesze kvůli zánětu v ruce. A Hejda, laborující s kolenními vazy? "Hrozně rád by jel s námi. Jenže ho neuvolní," povzdychl si Růžička. Ve Phoenixu je zájem o všechny Už teď je jasné, že jeho tým nebude nabitý hvězdami.

Z velkých jmen zatím mají reprezentovat jen Jaromír Jágr z Omsku, z NHL pak brankářská jednička Tomáš Vokoun či zkušený zadák Michal Rozsíval. V Praze už trénují náhradní gólman Ondřej Pavelec a talentovaný forvard Jakub Voráček.

Po vyřazení Eliášova New Jersey se Růžička snaží kontaktovat ještě beka Martina Škoulu. "Jenže se mi to nedaří. Dodnes jsem s ním nemluvil," povídal kouč v pondělí. O to víc teď sleduje vývoj zámořského play off, kde je stále pár posledních želízek v ohni. Už dnešní ráno může napovědět víc.

V noci totiž mohou vypadnout Nashville s Martinem Eratem a Montreal s dalším útočníkem Tomášem Plekancem. Zítra hraje o bytí, či nebytí sedmý rozhodující zápas Phoenix s pěticí českých hráčů.

Zbyněk Michálek je spolehlivým obráncem, zkušenosti s reprezentací má i Martin Hanzal. Jenže Robert Lang je na konci kariéry a Radima Vrbatu s Petrem Průchou ještě nedávno Růžička nechtěl, protože mu odmítli loňský šampionát.

"Oslovím všechny a potom uvidíme, kdo by přijel," tvrdí nyní. Na výběr už příliš nemá. Klidně se tak může stát, že na šampionátu bude hrát většina týmu pro Švédské hry. Dnes je doplní pár finalistů z Pardubic a Vítkovic. O pár dní později i Filip Novák z KHL.

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat