Radost hokejistů Sparty.

Radost hokejistů Sparty. | foto: ČTK

Sparta konečně zabrala. Popáté v řadě vyhrála na ledě Olomouce

•   19:45
Hokejisté Sparty vyhráli ve 33. kole extraligy v Olomouci 3:0 a potvrdili, že se jim na ledě Hanáků daří. Pražané zde uspěli již v pátém utkání v řadě. Pátým čistým kontem v sezoně se na tom podílel brankář Matěj Machovský, který si připsal 37 úspěšných zákroků.

Třinečtí hokejisté zvítězili nad Litvínovem 4:1. Dvěma góly k desáté třinecké výhře na domácím ledě po sobě napomohl Martin Růžička. Litvínovu se proti Ocelářům dlouhodobě nedaří: podlehli jim podeváté v řadě.

Hokejisté Liberce dokázali otočit zápas v Karlových Varech, po výhře 3:2 po samostatných nájezdech však přišli o vedení v tabulce.

Zásluhou lepšího skóre je předstihl Třinec. Energie vedla v průběhu druhé třetiny 2:0, nakonec si však připsala třetí prohru v řadě. Utkání rozhodl nejproduktivnější hráč soutěže Marek Kvapil.

Hokejisté Plzně vyhráli na ledě Zlína 3:2 v prodloužení a ovládli tak třetí utkání v řadě. Hattrickem se o to zasloužil kapitán Milan Gulaš, jenž duel rozhodl v čase 60:36. Domácí přitom v průběhu utkání vedli 2:0, nakonec si ale připsali čtvrtou porážku v řadě.

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli nad Pardubicemi 1:0 a ukončili tak sérii dvou porážek.  O výhře nad posledním týmem soutěže rozhodl v přesilové hře ve 29. minutě Lukáš Žejdl. Brankář Gašper Krošelj udržel potřetí v sezoně čisté konto.

Hokejisté Chomutova porazili Vítkovice 4:2 a ukončili tak sérii šesti porážek s ostravským týmem. Piráti vstřelili všechny branky v přesilových hrách a radovali se z výhru nad Vítkovicemi po téměř dvou letech.

Hradec Králové v přestřelce udolal Brno 5:4 po samostatných nájezdech a i ve třetím vzájemném zápase tak ovládl souboj s úřadujícím mistrem. O výhře Mountfieldu rozhodl obránce Filip Pavlík. Dvě branky si v zápase připsali obránce domácích Tomáš Malec a útočník hostů Radek Smoleňák.

Výsledky 33. kola:

HC Olomouc - HC Sparta Praha 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
15. B. Jones (Piskáček), 20. P. Vrána (Kudrna, Tomáš Dvořák), 60. Piskáček. Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 0:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4517.

BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 29. Žejdl (Skalický, Bernad). Rozhodčí: Hribik, M. Sýkora - Špringl, D. Klouček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 3546.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 2:3 po sam. náj. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Sičák (R. Vlach, T. Mikúš), 24. Flek (Gríger, T. Rachůnek) - 25. J. Vlach (Zachar, Ševc), 34. P. Jelínek (L. Krenželok), rozhodující nájezd Kvapil. Rozhodčí: Roman Svoboda, Hejduk - Lhotský, Malý. Vyloučení: 6:7, navíc Filippi (Liberec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3698.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 33. Žižka (Lakatoš, P. Sedláček), 34. Fořt (J. Ondráček, Kubiš) - 35. Gulaš (Jan Kovář, N. Jones), 48. Gulaš, 61. Gulaš (Čerešňák, Jan Kovář). Rozhodčí: Pešina, Kubičík - J. Svoboda, Ganger. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 4185.

Piráti Chomutov - HC Vítkovice Ridera 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Marjamäki (T. Svoboda, V. Růžička ml.), 18. Vantuch (Štich, Duda), 40. V Růžička ml. (Duda, Marjamäki), 60. Valach - 6. O. Roman (Schleiss, Lev), 53. Lev (Olesz). Rozhodčí: A. Jeřábek, Kika - Pešek, O. Polák. Vyloučení: 5:7. Využití: 4:1. Diváci: 3941.

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Martin Růžička (Svačina, Polanský), 17. Dravecký, 38. Kundrátek (Roberts Bukarts), 54. Martin Růžička (Polanský, Dravecký) - 35. Myšák (M. Hanzl). Rozhodčí: Pavlovič, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:3, navíc Polanský (Třinec) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4620.

HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 3:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Štencel (M. Erat, Plekanec), 43. Malec (Bartejs, Plekanec), 52. Malec (Köhler, Čermák), 59. Zaťovič (Müller, O. Němec) - 8. Smoleňák (Rosandič), 38. Smoleňák (Zámorský), 50. Koukal (Zámorský, Paulovič), 53. R. Pavlík, rozhodující nájezd F. Pavlík. Rozhodčí: Hodek, M. Petružálek - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 13:13, navíc Mallet - M. Chalupa oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 7458.