Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Sparta odvrátila mečbol Vítkovic, Mladá Boleslav se ujala vedení

22:25
PRAHA - Hokejisté Sparty odvrátili ve třetím utkání předkola Generali play off Tipsport extraligy soupeřův první mečbol a porazili Vítkovice 4:3. Zároveň tak ukončili dlouhou sérii 12 porážek ve vyřazovacích bojích. Mladá Boleslav se ujala vedení v souboji se Zlínem po výhře na ledě Beranů 2:1.

Radost hráčů Mladé Boleslavi po vstřelené brance. foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Pražané inkasovali první, ale už do půlky zápasu otočili stav na 3:1 a v úvodu třetí třetiny ještě zvýšil obránce Steven Delisle na tříbrankový rozdíl. Vítkovice ale díky gólům Jana Schleisse v přesilové hře a Lukáše Kucsery v oslabení snížily na 3:4. V závěru mohl vyrovnat Petr Šidlík, ale v power play trefil tyč. Gól a nahrávku si v dresu vítězů připsal útočník Lukáš Klimek, dvěma asistencemi pomohl Lukáš Rousek.

Mladá Boleslav vedla ve Zlíně po 24 vteřinách druhého dějství díky gólu Jakuba Klepiše, v 29. minutě vyrovnal Tomáš Fořt. V čase 44:13 zařídil výhru Bruslařského klubu uzdravený kapitán Michal Vondrka, který si v utkání připsal i asistenci.

Čtvrtý duely se hrají v pátek - ve Zlíně od 17:00 a v Praze od 19:00.