Sparta po osmizápasovém čekání získala tři body, porazila Kladno

19:16
PRAHA - Hokejisté Sparty porazili ve 28. kole extraligy Kladno 6:3 a ukončila tak sérii osmi zápasů bez tříbodové výhry. Pražané, kteří vstřelili poprvé v sezoně více než pět branek, rozhodli o své výhře až ve třetí třetině, v níž se prosadili čtyřikrát.

Sparta (Ton). foto: ČTK

Ač byl zápas mezi Spartou a Kladnem duelem dvou nejméně produktivních týmů, 1. třetina tomu neodpovídala. Skóre otevřel v 8. minutě nenápadnou střelou zpoza obránce Hanzlíka kladenský Bílek a zmrazil už tak dost chladnout atmosféru v téměř liduprázdné Tesla aréně.

Ale jen na chvíli. Po půl minutě se poprvé v extralize trefil Luňák a srovnal na 1:1. Kladno ale kontrovalo v přesilové hře v 11. minutě. Látal se nejrychleji zorientoval ve zmatku před brankou a stanovil gólový účet první třetiny na 2:1 z pohledu Kladna.

Brankář Falter Kladno držel
Sparta sice v závěru první části na hostujícího gólmana dotírala a svůj tlak přenesla i do druhé třetiny, ale Falter v kladenské brance dlouho odolával. Zuby si na něm vylámal i Hromas, který ujel kladenské obraně ve 35. minutě. Místo utužení tlaku v následné přesilovce si Sparta vykoledovala pískot fanoušků. Na lepší časy se začalo paradoxně blýskat ve sparťanském oslabení, kdy z úhlu tvrdě vystřelil Ton. Na 2:2 vyrovnal ve 34. minutě Yorick Treille, který měl v kladenské třetině na přípravu tvrdé střely trestuhodně moc času.

Sparta rozhodla během tří minut
V úvodu třetí části si Sparta zahrála dvojnásobnou přesilovku. Trenéři na led poslali čtyři útočníky a jediného obránce a po 61 vteřinách se svou taktikou slavili úspěch. Po přihrávce Gulašiho si gólový zásah ve 46. minutě připsal Ton. O minutu později už ale bylo opět vyrovnáno. Mrázek našel svojí přihrávkou u pravé tyčky Kallu, který neměl s vyrovnáním na 3:3 příliš práce.

Spartě ale stačily tři minuty na to, aby vedení opět strhla na svoji stranu. Broš střelou z otočky upravil skóre zápasu na 4:3. Na 5:3 zvyšoval v 55. minutě ze samostatného úniku Ton. Závěrečnou přesilovku Kladno nevyužilo a naopak při hře bez brankáře inkasovalo pošesté, podruhé v zápase se prosadil Treille.

Tipsport extraliga - 28. kolo

HC Sparta Praha - HC Vagnerplast Kladno 6:3 (1:2, 1:0, 4:1) Branky a nahrávky: 8. Luňák (Macholda), 34. Y. Treille (Jan Hanzlík), 46. Ton (Gulaši, Broš), 50. Broš (Y. Treille, Luňák), 55. Ton (Koreis), 60. Y. Treille (Vykoukal, Koreis) - 8. Bílek (L. Procházka), 11. Látal (Steiler, L. Procházka), 47. Kalla (Mrázek). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 3642.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 2:3 (1:1, 1:, 0:0) Branky a nahrávky: 8. Kumstát (Skuhravý), 22. Pech (Mucha, D. Hruška) - 9. Víšek, 23. Podkonický, 33. Kudrna (Nedvěd, Trončinský). Rozhodčí: Homola, Jeřábek - Jílek, Jindra. Vyloučení: 3:9, navíc Kudrna (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 2581.

HC Mountfield České Budějovice - HC Plzeň 1929 2:3 po sam. náj. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0) Branky a nahrávky: 33. Kolarz (Martynek), 54. Langhammer (Mertl, Podlešák) - 8. Jan Kovář (Vlasák), 55. Vlasák (Jan Kovář), rozhodující nájezd Vlasák. Rozhodčí: Blecha, Šír - Bryška, Jiří Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 4295.

HC Oceláři Třinec - HC Eaton Pardubice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Branky a nahrávky: 15. M. Růžička (Krajíček), 30. Polanský (Hrabal), 58. Polanský (V. Polák, Hrabal). Rozhodčí: Husička, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:2, navíc Buchtele a Kolář I (oba Pardubice) oba 10 minut. Bez využití. Diváci: 3106.

PSG Zlín - HC Slavia Praha 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) Branky a nahrávky: 12. Balaštík (Leška, Köhler), 33. Roman Vlach (F. Čech), 44. Roman Vlach (Holík) - 55. Krenželok (Sklenář, Benda). Rozhodčí: R. Polák, Trombík - Dřínovský, Poruba. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 3804.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 2:3 po sam. náj. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0) Branky a nahrávky: 14. Barney (Hay, Vrbata), 37. Boháč (Jindra, Hrdel) - 2. Huml, 58. R. Hruška (Bičánek, Kvapil), rozhodující nájezd Kvapil. Rozhodčí: Šindler, Smitka - Kis, R. Prchal. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 2810.