Sparta pod koučem Jandačem poprvé padla. Proti Slavii

23:03
PRAHA - Hokejisté Sparty prohráli ve 22. kole extraligy se Slavií 2:4 a poprvé pod vedením trenéra Josefa Jandače nebodovali. Sparta v derby vedla 2:0, ale Slavia dokázala výsledek otočit i díky dvěma gólům a asistenci Tomáše Hertla.

Hokejisté Slavie oslavují branku proti Spartě foto: ČTK

Vstup do druhého derby sezony se lépe vydařil Spartě. Již ve druhé minutě ji poslal do vedení povedeným bekhendovým blafákem Přibyl, který dostal ideální přihrávku a byl sám před brankářem Furchem. Domácí pokračovali v aktivitě a zvýšit mohl Ton nebo Tenkrát.

Sparta - Slavia 2:4

Branky a nahrávky: 2. Přibyl (I. Rachůnek, Jan Hanzlík), 14. Hovorka (J. Hlinka, Milam) - 22. Hertl (Skokan, Kempný), 33. Tomica (Hertl), 59. Hertl (Tomica), 60. Sobotka (Kučný, Kadlec).

Rozhodčí: Hribik, Wagner - Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 8173.

Slavia se v útoku připomněla poprvé v 7. minutě, Jelínek ale gólmana Neuvirtha nepřekonal. Opět se poté prosadila Sparta. V první přesilovce zápasu se sice domácí minutu nedostali do útočného pásma, pak ale našel Hlinka křížnou přihrávkou Hovorku a slovenský útočník se nemýlil.

Snížit mohli ještě v první třetině Sobotka nebo Hertl, Slavia se ale prosadila až na začátku druhé části. Sičákův trest ukončil už po pěti sekundách Hertl. Výkon hostů se zlepšil, přesto měla více gólových šancí Sparta. Rachůnek ale po přečíslení Furcha nepřekonal, Sičák trefil od modré čáry tyč a rychlé brejky ideálně nezakončili ani Ton a Tenkrát.

Když nepřidali třetí gól ani v další šanci Rachůnek a poté Bahenský, udeřila Slavia. Ve 33. minutě vyrovnal Tomica, domácí přitom marně reklamovali, že gólu podle nich předcházel faul na Sičáka. Oba celky se poté ještě více soustředily na obranu, Neuvirth s Furchem navíc chytali spolehlivě. V 59. minutě ale rozhodl o výhře hostů Hertl. Při power play měl potom poslední slovo Sobotka.

Další výsledky 22. kola extraligy

Chomutov - Plzeň 2:3 po SN (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Y. Treille (Duda), 40. D. Hruška (Kraft, Palin) - 12. Pletka (Gulaš, Vlasák), 42. Kratěna (Johnson, Dan Růžička), rozhodující nájezd Kratěna. Rozhodčí: Turčan, Souček - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 7:6 Využití: 0:2. Diváci: 4915.

České Budějovice - Třinec 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Hanzal (Prospal, Kotalík), 22. Podlešák (Mertl, Dej), 23. Šimánek (Knotek) - 58. Hrabal (Polanský). Rozhodčí: Pešina, Svoboda - Jindra, Skopal. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 4382.

Kladno - Zlín 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 29. Hlaváč (Bicek) - 15. Honejsek (Tesařík, Čajánek), 18. Honejsek (Veselý), 49. Kubiš (Šenkeřík), 57. Honejsek (Tesařík, Veselý). Rozhodčí: Šindler, Brüggemann (Něm.) - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 4331.

Pardubice - Vítkovice 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 19. Bartek (Krejčí, Kindl) - 55. R. Polák (Burger), 59. Svačina (Klimek). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 7782.

Liberec - Litvínov 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 17. Bárta (Filippi, Šmíd), 47. Víšek (Dušek, Čakajík), 60. Šmíd (Dušek) - 11. Hanzl (Stříteský), 16. Martynek (Hanzl, Trávníček), 45. Martin Frolík (J. Černý, R. Pšurný), 59. Majdan (Rapáč). Rozhodčí: Smitka, Kalivoda - Hejl, Horinek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 4370.

Předehráno v pondělí 12. listopadu:
Brno - Karlovy Vary 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 28. Bičánek (Divíšek, L. Čermák), 44. Holec (Divíšek, L. Čermák), 49. Divíšek (Kováčik, Holec), 57. Koreis (Valach, Erat). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyoučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 7200.