Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Sparta promrhala vedení 4:1. Pak uspěla v nájezdech

21:01aktualizováno  21:24
PRAHA - Hokejisté pražské Sparty porazili v předehrávce 36. kola extraligy Třinec 5:4 po samostatných nájezdech a zvýšili svůj náskok v čele tabulky na šest bodů před druhou Plzní, s kterou v úterý prohráli.

Sparta - Třinec (Vojtek) foto: ČTK

Oceláři sice dokázali smazat tříbrankovou ztrátu, ale v rozstřelu rozhodl Petr Ton. Úřadující mistr i kvůli kontumační prohře s Plzní získal za posledních osm zápasů jen čtyři body a je sedmý.

Oceláři se dostali už v 67. vteřině do vedení, když bývalý sparťanský obránce Bolf z levé strany od mantinelu překonal gólmana Faltra, který teprve počtvrté v sezoně dostal příležitost místo jedničky Pöpperleho. Vojtka poprvé otestoval až v osmé minutě Tenkrát, pak v oslabení po pokusu Ivana Rachůnka dorážel Broš.

Sparta - Třinec 5:4 SN

Branky a nahrávky: 12. Ton (Tenkrát, Krstev), 24. Forman (Lapšanský, Sersen), 28. Broš (I. Rachůnek, Pacovský), 38. T. Rachůnek (Philipp, Milam), rozhodující sam. nájezd Ton - 2. Bolf (M. Hořava), 48. D. Květoň (Kohn), 52. D. Květoň (M. Hořava, Klimenta), 60. Bonk (Bolf, Zíb). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:1. Diváci: 4361.

Ve 12. minutě už se domácí dočkali. Při hře čtyř proti čtyřem vystřelil Ton z levého kruhu zápěstím a puk o horní tyč zapadl za brankovou čáru. Pak ještě nebezpečné pálil Philipp. Třinec měl šanci v závěru, ale Miloslav Hořava už nestihl před sirénou zakončit.

Druhé dějství patřilo Spartě, která ovládla led a získala si slibný náskok. Nejdříve ještě nezamířil přesně Ivan Rachůnek, ale ve 24. minutě se už zapsal mezi střelce Forman. Pak Pražané obléhali třineckou branku při Bonkově oslabení, kdy se ještě neprosadili, ale potom Sparta zvýšila.

Brošův pokus Vojtek reflexivně vyrazil do vzduchu a pak se jej snažil marně ještě zachytit v letu do branky. Další možnosti domácích měli Forman a Lapšanský, ojedinělé třinecké pokusy kryl Falter. Sparta svou převahu zúročila znovu v 38. minutě, kdy se z dorážky prosadil Tomáš Rachůnek.

Bonk vyrovnal 32 vteřin před koncem

Do třinecké branky se v závěrečné části postavil místo Vojtka Hamerlík a Oceláři se nevzdali. V 48. minutě v přesilovce dotlačil puk za Faltrova záda Květoň, který za čtyři minuty také snížil na 3:4, když doklepl puk u levé tyčky do odkryté branky. V 56. minutě mohl odpovědět Foster, ale Hamerlíka nepřekonal. A Třinec 32 vteřin před koncem třetí třetiny při power play vyrovnal díky Bonkovi.

V prodloužení Sparta odolala při Krstevově trestu, rozhodnout pak mohli Krstev s Ivanem Rachůnkem. V nájezdech se prosadil jako jediný ve čtvrté sérii ze svého druhého pokusu nejproduktivnější hráč extraligy Ton.