Souboj Sparty a Komety.

Souboj Sparty a Komety. | foto: ČTK

Sparta si bez potíží poradila s Brnem, zvítězila 6:2

•   21:35
PRAHA - Hokejisté pražské Sparty porazili v 16. kole extraligy Kometu Brno vysoko 6:2. Po dvou brankách Pražanů, kteří si připsali tříbodový zisk poprvé po třech zápasech, vstřelili útočníci Tomáš Netík a Jakub Langhammer.

Netík navíc přidal asistenci a svým druhým zásahem pokořil hranici 100 nastřílených gólů v české nejvyšší soutěži.

Nováček soutěže nerozšířil skromnou sbírku šesti bodů a zůstává poslední.

BHC Sparta Praha - HC Kometa Brno 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Netík (Ton), 11. Langhammer (Netík, Ton), 22. Látal, 32. Podlešák (Koreis, Hrdel), 44. Langhammer (Hrdel, Podlešák), 57. Netík (Vykoukal, J. Mrázek) - 18. Ovčačík (J. Novák, Vondráček), 52. Šindel (Erat). Rozhodčí: Hodek, Jebavý - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 7:7, navíc Erat (Brno) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 6717.

PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Podkonický (Hunkes, P. Nedvěd), 27. DeSantis (Hlaváč), 33. Bartovič, 42. Nedorost (Bartovič, Kašpařík). Rozhodčí: Šír, Hradil - Hlavatý, Vengřín. Vyloučení: 6:9, navíc Rachůnek - Derner oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 4448.

Marek Pinc si návrat do extraligové branky po sedmi měsících užil a jako čerstvá posila Liberce vychytal čisté konto na ledě Zlína. Třicetiletý účastník mistrovství světa 2007 a 2008 možná ani sám nečekal, jak pohodlně comeback zvládne. Liberec si i díky němu odvezl ze Zlína tři body za výhru 4:0.

BoxHC Benzina Litvínov - HC Slavia Praha 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 36. Sklenář (Havel, Červenka), 58. Havel (V. Růžička ml.). Rozhodčí: Minář, Mikula - Lederer, Čech. Vyloučení: 11:7, navíc Vopat - Jelínek oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5111.

Hokejisté Litvínova prohráli v dnešním utkání 16. kola extraligy doma s pražskou Slavií 0:2 a klesli na předposlední místo. Slavia vedla od 36. minutě po trefě Jakuba Sklenáře a 137 vteřin před koncem pojistil výsledek Lukáš Havel. O čisté konto se v dresu Pražanů podělili Robert Slipčenko se Stanislavem Nerudou, který se dostal do branky ve 12. minutě po zranění současnou jedničky Slavie.

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Martynek (D. Květoň, Peterek), 15. D. Květoň (Peterek, Seman), 25. Hrabal (M. Růžička, Kohn), 35. Kohn (Polanský), 37. Polák z trestného střílení - 22. Fabuš (Jiruš). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Bryška, Chytil. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Diváci: 3558.

HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Steel 4:3 v prodl. (1:1, 0:2, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Heřman (Dvořák), 46. Bomersback (Benda, Modrý), 58. Vlasák (Benda, Scofield), 65. Jiří Hanzlík (Vampola) - 16. Kvapil (Sičák, Rehák), 31. Ujčík (Kvapil), 36. Burger (Sičák, Hubáček). Rozhodčí: Salminen (Fin.), Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 7075.

Poprvé od výluky NHL v sezoně 2004/05 se představil v dresu Vítkovic zkušený obránce Marek Malík, ale pocity z návratu do extraligy pokazila držiteli bronzové medaile z olympijských her v Turíně z roku 2006 porážka v Plzni. Lídr extraligy vedl na západě Čech už 3:1, ale nakonec podlehl po obratu 3:4 v prodloužení.

Premiéra tak 197 centimetrů vysokému bekovi nevyšla úplně podle představ.