Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Sparta to v Litvínově neumí. Prohrála už posedmé v řadě. Kometa doma přejela Liberec

18:00aktualizováno  20:28
LITVÍNOV/PRAHA - Hokejisté Litvínova zvítězili v 37. kole extraligy nad Spartou 3:2 a porazili Pražany doma posedmé za sebou. Sparta tak nevyužila šanci posunout se právě před Litvínov na čtvrté místo v tabulce. Jednobodový náskok na Chemiky si udrželi hokejisté brněnské Komety, kteří doma porazili 3:0 úřadujícího ligového mistra z Liberce. V čele tak zůstali s jednobodovým náskokem před Bílými Tygry hokejisté Třince, kteří prohráli 1:5 v Hradci Králové.

Hokejisté Litvínova už posedmé vyzráli doma na Spartu. foto: ČTK

Kometa opět prohrála. Nestačila na lídra extraligy z Třince

Na trefu litvínovského Františka Gerháta ještě odpověděl v přesilovce Petr Kumstát, ale ve 23. minutě vrátil domácím vedení Ondřej Havlíček a v závěrečném dějství zvýšil v početní výhodě Martin Hanzl.

Za hosty už jen zmírnil porážku v power play Lukáš Pech. Pro Spartu byl duel generálkou před úterním úvodním semifinále Ligy mistrů na ledě Växjö.

Skóre zápasu mezi Kometou a Libercem otevřel už v páté minutě Tomáš Vincour, druhý přidal po jeho nahrávce v poslední třetině Hynek Zohorna a výhru pečetil Michal Gulaši.

Výsledky 37. kola:

Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 26. Kukumberg, 33. Picard, 53. Dej (Dietz), 57. Červený, 59. Džerinš (Picard, Šimánek) - 36. Kane (Dravecký, Irgl).

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Vincour (L. Čermák, Kováčik), 55. H. Zohorna (Vincour, Haščák), 56. Gulaši (M. Kvapil, Dostálek).

HC Verva Litvínov - HC Sparta Praha 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Gerhát (Lukeš), 23. Havlíček (F. Pavlík), 49. M. Hanzl (F. Pavlík) - 19. Kumstát (P. Vrána, J. Mikuš), 59. Pech (J. Mikuš, Řepík).

BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. Lenc (Musil, Jan Hanzlík), 43. Urban (Vampola) - 21. Vondrka (Rutta, Skinner), 22. Huml (Valach, Flemming), 51. Vondrka.

HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Szturc (Olesz, Urbanec), 32. Tybor (O. Roman, Baranka), 35. Květoň (Klok, Tybor), 50. Olesz (Szturc) - 57. P. Sýkora (Redenbach, Hubáček).

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Lev (Kracík, Moravčík), 33. Lev (Němeček), 53. Kadlec (Lev, Stach).

Brankář Karel Vejmelka potřetí v sezoně vychytal čisté konto. Kometa napravila předcházející dvě prohry a udržela si třetí místo v tabulce. Liberec při klopýtnutí Třince propásl možnost posunout se na vedoucí příčku.

Hokejisté Hradce Králové rozstříleli vedoucí celek tabulky z Třince 5:1. Východočeši porazili Oceláře i potřetí v této sezoně, naplno bodovali již počtvrté za sebou. Mountfield tak navíc během jednoho týdne zdolal po Liberci druhý celek ze špičky tabulky soutěže.

Piráti vyhráli i v Mladé Boleslavi

Hokejisté Mladé Boleslavi prohráli s Chomutovem těsně 2:3. Piráti bodovali naplno potřetí za sebou a udržují kontakt s první šestkou, na níž ztrácí jediný bod. Utkání rozhodl v polovině třetího dějství útočník Michal Vondra svou druhou trefou v utkání.

Pardubice opět nebodovaly

Hokejisté Vítkovic porazili Pardubice po jasném průběhu 4:1. Domácí byli celé utkání výrazně lepší a po vedoucím gólu Romana Szturce si výhru pojistili ve druhé části dvěma využitými přesilovkami.

Dva kanadské body si za gól a asistenci připsali Szturc, Rostislav Olesz a Radoslav Tybor, hosté až za stavu 0:4 snížili Petrem Sýkorou. Domácí zabrali po dvou prohrách, Dynamo naopak nebodovalo už počtvrté v řadě.

Plzeň vyhrála i třetí derby v sezoně

Hokejisté Karlových Varů prohráli s Plzní 0:3. Škoda vyhrála i třetí západočeské derby sezony a připsala si počtvrté v řadě plný bodový zisk, Energie při porážce Pardubic ve Vítkovicích propásla možnost odpoutat se ode dna.

Plzeň dala v každé třetině jeden gól, u všech byl útočník Jakub Lev, jenž dvakrát skóroval a navrch přidal asistenci.