Sparta udolala po prodloužení Pardubice a zvítězila pošesté v řadě, Boleslav přestřílela Kladno

Hokejisté Sparty se radují z vítězství v prodloužení. foto: ČTK

Praha - Hokejisté Sparty porazili v utkání 12. kola extraligy Pardubice 2:1 v prodloužení. Pražané si připsali šestou výhru po sobě, v čase 61:50 o ní rozhodl útočník David Tomášek. Dynamo bodovalo počtvrté z posledních pěti utkání, z toho třikrát Východočeši zvítězili.
  18:56aktualizováno  20:11

V sestavě domácích už byl zkušený slovenský obránce Jurčina, který se v týdnu dohodl s vedením Sparty na zkoušce do listopadové reprezentační pauzy. Hokejista s bohatými zkušenostmi z NHL nastoupil v obranné dvojici s krajanem Ďalogou.

Už po 42 sekundách mohli na střídačce oba slavit gól, neboť Blain našel od hrazení Rouska a ten otevřel skóre. Velkou možnost pak měl Tomášek, pěknou individuální akci dotáhl až do koncovky Pech, jenže hostující gólman Kacetl v obou případech zasáhl na výbornou.

Postupně se ale více osmělovali i hosté. Dva pokusy Látala zlikvidoval Machovský a bezchybně si vedl strážce domácí branky i poté, co zakončoval nebezpečně Harju.

Druhá třetina nabídla poměrně dietní menu, co se hokejové krásy týká. Na ledě se odehrával spíše urputný boj. Ve 26. minutě se dostali do přečíslení dvou na jednoho Mandát s Tyborem, koncovku na sebe vzal Mandát, Machovský ale jeho dobře mířenou střelu vytěsnil vyrážečkou.

Ve 37. minutě Machovský chvíli nemohl vůbec najít kotouč a nechal značně odkrytou branku. K puku se dostal Hovorka a snažil se okamžitě zakončit, Jurčina ale situaci duchapřítomně zachránil. Dobře možnosti ke zvýšení skóre nevyužil Forman. Kusý hned po buly rozezvučel tyčku.

Na začátku třetí části dohrávali Pardubičtí většinu přesilovky a Hovorka parádní ranou bez přípravy z kruhu pořádně protáhl Machovského. Ve 46. minutě musel za zdržování hry na trestnou lavici Forman. Tybor v početní výhodě krásnou přihrávkou našel na brankovišti Kousala, ale Machovský fantastickým zákrokem uhájil těsný náskok.

To už se mu ale nepovedlo před polovinou třetiny, kdy dostal puk za jeho záda Mandát. Odpovědět mohl vzápětí Smejkal, jenže neuspěl. V 52. minutě namířil Řepík své bekhendové zakončení z první do tyčky. Sparta pak nevyužila přesilovku, Látala na druhé straně vychytal Machovský, ve velké šanci na něm ztroskotal také Blümel.

A protože domácí přečkali bez úhony Jurčinův trest na konci základní doby, dospěl duel do prodloužení. V něm nejprve Zdráhala vychytal Machovský, pak už přišla Tomáškova chvilka.

Ostatní výsledky 12.kola:

BK Mladá Boleslav - Rytíři Kladno 6:3 (0:1, 2:0, 4:2)

Branky a nahrávky: 32. Flynn (Dlapa), 38. Klikorka (J. Stránský, Klepiš), 43. Ševc (Klepiš), 49. Hrbas (A. Zbořil), 55. Dlapa (Pláněk), 56. Klepiš - 19. Valský (Jágr, B. Nash), 43. Jágr (Zelingr, A. Lakos), 47. Austin (Zikmund, Stach). Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:5, navíc Ševc (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 4200 (vyprodáno).

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Ridera 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. O. Beránek (V. Polák), 8. Gríger (T. Rachůnek, Stříteský), 40. V. Polák (Skuhravý, Graňák), 52. T. Rachůnek (Gríger) - 20. P. Zdráhal (Lakatoš, Výtisk). Rozhodčí: Hodek, Bejček - Malý, Pešek. Vyloučení: 3:9. Využití: 2:0. Diváci: 3487.

HC Verva Litvínov - HC Olomouc 3:4 (0:0, 1:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 36. Myšák (M. Hanzl), 53. Kubát (F. Lukeš, Myšák), 59. M. Hanzl (J. Petružálek) - 37. Olesz (Jaroměřský, Burian), 44. Nahodil (Škůrek, Kolouch), 47. Klimek (Irgl), 51. Irgl (Švrček, Kolouch). Rozhodčí: Šír, R. Svoboda - D. Jelínek, Ganger. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 4462

Mountfield Hradec Králové - PSG Berani Zlín 5:6 (1:1, 2:4, 2:1)

Branky a nahrávky: 20. K. Klíma (Allen, Červený), 27. Smoleňák (Jergl, Koukal), 37. M. Chalupa, 53. R. Pavlík (Rosandič), 57. Červený - 10. D. Nosek (Claireaux, Dufek), 22. Šlahař (Honejsek, Claireaux), 25. Honejsek (D. Nosek), 28. Gazda (Herman, Honejsek), 39. Freibergs (D. Nosek, Šlahař), 56. Herman (Fryšara, Honejsek). Rozhodčí: Hejduk, M. Sýkora - Kajínek, Rampír. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:3. Diváci: 4132.

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Dravecký (Marcinko), 26. M. Kovařčík (M. Stránský, Krajíček), 27. Adamský (Kofroň), 34. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Galvinš), 52. Hrehorčák (O. Kovařčík) - 23. Ordoš (L. Krenželok), 46. Bulíř (Šmíd, Peters). Rozhodčí: Hradil, Kika - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 4296.