Sparta v boji o desítku přestřílela Litvínov, Kometa zdolala Liberec v prodloužení

20:39
PRAHA - Hokejisté Sparty zdolali na domácím hřišti Litvínov 5:3 a Severočechům tak po 50. kole extraligy zbývá jen teoretická šance na postup do předkola play-off. Jistotu předkola naopak mají hokejisté Mladé Boleslavi, kteří si poradili se Zlínem 3:1.

Hráči Sparty se radují z gólu do sítě Litvínova. foto: ČTK

Výsledky 50. kola extraligy:

HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Klimek (T. Pavelka), 19. M. Forman (Pech), 23. Roberts Bukarts (Klimek, T. Pavelka), 40. Černoch (Sill, Smejkal), 45. Smejkal - 26. J. Mikúš (L. Kašpar), 37. V. Hübl (F. Lukeš, Myšák), 55. J. Petružálek (F. Lukeš, V. Hübl).

BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Žejdl (Pláněk, D. Šťastný), 37. T. Knotek (Vondrka, Němeček), 41. Vondrka (T. Knotek) - 39. Honejsek (Šlahař, Valenta).

HC Vítkovice Ridera - Mountfield Hradec Králové 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 36. Výtisk (Olesz), 49. Š. Stránský (Schleiss, Kucsera), rozhodující sam. nájezd Š. Stránský - 22. F. Pavlík (Cingel, Paulovič), 58. Vincour (R. Pavlík, Cibulskis).

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 2:3 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 48. J. Vlach (Lenc, Doherty), 56. M. Kvapil z trest. střílení - 15. Dočekal (L. Čermák, Vondráček), 50. Barinka (Orsava, P. Holík), 63. P. Holík (O. Němec).

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Kracík - 36. Werek (Svačina, Polanský), 55. Martin Růžička (Werek).

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 44. Blaha (V. Růžička ml., Sklenář) - 29. Gríger (O. Beránek, T. Rachůnek), 61. Gríger (T. Rachůnek, Eminger).

HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Irgl (Švrček, Strapáč), 35. Ondrušek (Nahodil), 50. Švrček (Škůrek) - 19. Poulíček (Horký, Machala), 27. Rolinek (Hovorka).

Sparta porazila v přímém souboji týmů usilujících o 10. místo v tabulce a postup do předkola play off Litvínov 5:3. Pražané se tak Vervě vzdálili na pět bodů a k zajištění účasti ve vyřazovací části jim stačí ve zbývajících dvou kolech získat bez ohledu na výsledky Severočechů bod.

Hráči Mladé Boleslavi zdolali Zlín 3:1 a definitivně si zajistili účast v play off. Bruslařský klub bodoval s devátými Berany poprvé v sezoně a unikl jim na osmé pozici na rozdíl tří bodů. Zlín potřebuje k jistotě postupu do vyřazovací části získat z posledních dvou kol bod bez ohledu na výsledky Litvínova, s nímž mají Berani horší vzájemné zápasy.

Západočeši z Karlových Varů porazili Chomutov 2:1 v prodloužení. Sérii deseti proher Energie ukončil v čase 60:51 útočník Dávid Gríger, který dal oba góly hostů v utkání. Dvanáctí Západočeši díky výhře odskočili předposledním Pirátům na rozdíl tří bodů.

Vítkovičtí hokejisté na domácím ledě zvládli těžké utkání s Hradcem Králové, který porazili 3:2 po samostatných nájezdech. Ke dvěma bodům vydatně napomohl útočník Šimon Stránský, který v třetí části vyrovnal a pak rozhodl i penaltový rozstřel. Domácí tak zůstávaji ve hře o šestku, Mountfield naproti tomu utrpěl třetí porážku v řadě.

Hráči Třince zvítězili na ledě Plzně 2:1 a vystřídali Škodu na druhém místě za Libercem. Oceláři ztrácí na Bílé Tygry dva body, Plzeň je ještě o bod zpět. Po úvodní nepovedené dvacetiminutovce sice Oceláři prohrávali, ale díky zlepšení ve druhé třetině vyrovnali a v čase 54:22 rozhodl o jejich tříbodové výhře kanonýr Martin Růžička.

Kometa Brno dokázala poprvé v sezoně obrat o body Liberec, když zvítězila na ledě Bílých Tygrů 3:2 v prodloužení. Severočeši dvakrát odpověděli na vedení Komety, ale v čase 62:40 rozhodl útočník Petr Holík. Brno tak potvrdilo dobrou formu, vyhrálo čtvrtý zápas v řadě a upevnilo si páté místo. Naopak Bílí Tygři po neúspěchu v Litvínově zaznamenali druhou porážku za sebou, před druhým Třincem mají v čele tabulky jen dvoubodový náskok.

Hokejisté Olomouce zdolali Pardubice těsně 3:2. Hanáci prohrávali 1:2, v 50. minutě ale dokonal obrat Jan Švrček a domácí tak udrželi šesté místo, které zaručuje přímý postup do čtvrtfinále play off. Zatímco Olomoučtí vyhráli pošesté za sebou, Dynamo ztratilo sedmé utkání v řadě.