Sparta ve šlágru kola vyhrála v Třinci a vede extraligu

Radost hokejistů Sparty foto: ČTK

PRAHA - Hokejisté Sparty vyhráli v 16. kole Tipsport extraligy na ledě Třince 3:2 a připravili úřadujícímu mistru první domácí porážku v sezoně. Zápas rozhodl v 53. minutě druhým gólem v utkání Jiří Smejkal. Sparta zvítězila v Třinci v základní hrací době po pěti letech a posunula se do čela tabulky.
  21:35

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
18. Kundrátek, 34. Kundrátek (Dravecký, M. Kovařčík) - 10. Smejkal (Tomášek, Řepík), 29. Rousek (Smejkal, Polášek), 53. Smejkal (Jurčina).

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
15. A. Zbořil (Skalický), 29. Skalický. 60. A. Zbořil (Skalický).

HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
15. Rob (Kracík, Vráblík), 30. Gulaš (Rob, Moravčík), 55. Rob (Budík, Vracovský), 59. Kantner (Gulaš, Mertl) - 7. Smoleňák (M. Chalupa, Rosandič).

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Ridera 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
27. Bulíř (Birner, L. Hudáček), 31. Lenc (Marosz), 52. Birner (Bulíř) - 10. Dej (Roman), 25. Roman (Gregorc, Bukarts).

Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
18. O'Donnell (T. Kaut, Kehar), 23. Barinka (Zelingr), 30. O'Donnell (Hajný), 36. Lakos (T. Kaut, Valský) - 12. Vondráček (Skuhravý), 58. Šenkeřík (T. Rachůnek, Gríger).

HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 3:4 (0:2, 0:2, 3:0)
41. R. Kousal (Tybor), 44. Mandát (Tybor, Holland), 60. J. Mikuš (J. Zdráhal, M. Látal) - 16. J. Petružálek (Jarůšek), 19. Jarůšek (V. Hübl, L. Doudera), 31. Helt (Jarůšek, J. Petružálek), 32. Jarůšek (J. Petružálek, V. Hübl).

HC Olomouc - PSG Berani Zlín 3:5 (1:1, 1:0, 1:4)
11. Kolouch (Klimek, Ondrušek), 33. Irgl (P. Musil, Škůrek), 59. Olesz (Ondrušek, Jaroměřský) - 3. Köhler (Honejsek), 42. Claireaux (Köhler), 46. Köhler (Honejsek, D. Nosek), 50. D. Nosek, 56. Herman (Šlahař).

Na druhé místo za Spartu se dostala Mladá Boleslav, která vyhrála v Brně 3:0 a ukončila sérii šesti vítězství Komety. Zápas rozhodly dva góly Adama Zbořila a jeden Pavola Skalického.

V brance hostů, kteří Brno porazili posedmé v řadě, udržel první čisté konto v sezoně díky 23 zákrokům Gašper Krošelj.

Stejně jako Kometa v tabulce klesly i Karlovy Vary, které prohrály na ledě Kladna 2:4. Rytíři i díky dvěma gólům Brendana ODonnella utnuli sérii pěti porážek a posunuli se na 11. místo tabulky. Energie je čtvrtá.

Pátá je Plzeň, která porazila Hradec Králové 4:1 a popáté za sebou bodovala na domácím ledě. Dvěma góly se blýskl Luboše Rob, který navíc přihrál na vítěznou trefu Milanu Gulašovi. Plzeňský kapitán bodoval již v šestnáctém zápase v řadě a zaznamenal sedmnáctý gól v sezoně.

Hosté ukončili čtyřzápasovou bodovou šňůru a v základní hrací době prohráli poprvé od příchodu trenéra Vladimíra Růžičky.

Obrat Liberce proti Vítkovicím

Na výhru z ledu Sparty navázal Liberec, jenž sice prohrával s Vítkovicemi 0:2, ale nakonec vyhrál 3:2. Zápas rozhodl v 52. minutě Michal Birner. Vítkovice potvrdily, že se jim v Liberci dlouhodobě nedaří. Pod Ještědem prohrály desáté z posledních jedenácti utkání a zůstávají na devátém místě tabulky. Severočeši jsou osmí.

Obrat se podařil i hráčům Zlína, kteří díky čtyřem vstřeleným gólům ve třetí třetině vyhráli v Olomouci 5:3. Dvěma góly a asistencí se na výhře Beranů podílel útočník Bedřich Köhler. Hanáci prohráli počtvrté v řadě a v tabulce klesli na 12. místo, Zlín je třináctý.

Poslední jsou i nadále Pardubice, které prohrály s Litvínovem 3:4. Dynamo se po epidemii střevní chřipky, kvůli které muselo v úterý v Karlových Varech nastoupit s juniory, představilo už s kompletním kádrem až na zraněné hráče, ale opět neuspělo. V 32. minutě prohrávalo už 0:4 a přes závěrečný finiš na body nedosáhlo. Utrpělo pátou porážku v řadě.