18. srpna 2010 21:41 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Spokojený Pöpperle: Ukázali jsme, že máme silný tým

HC Sparta - Färjestad BK. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy HC Sparta - Färjestad BK. | foto: ČTK

PRAHA K vychytané nule mu zbývalo málo. Pouhé tři sekundy. Gólman hokejové Sparty Tomáš Pöpperle (25) přesto nesmutnil. Pražané přehráli přední švédský klub Färjestad 5:1 a dál směřují za postupem do finálového turnaje soutěže European Trophy v Salcburku.

Odpovídá konečné skóre i průběhu zápasu?
V první třetině nehráli Švédové tak špatně, ale pak jsme začali utkání ovládat. Proměnili jsme i nějaké šance a pak už jim to tam napadalo.

Sparta nedostala gól v sobotním zápase s Jokeritem Helsinky a vám chybělo k nule málo. Čím to, že se proti vám soupeři tak špatně prosazují?
To byste se museli zeptat jich. (smích) Já na to neumín odpovědět.

S jakou taktikou jste do duelu vůbec šli?
Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Färjestad je jeden z nejlepších týmů ve švédské lize. Říkali jsme si, že budou po ledě lítat a chodit hodně do těla. Tím nás zaskočilo IFK Helsinky.

V pátek hrajete proti Djurgårdenu. Budete opět chytat?
Nevím, možná až v sobotu proti Linköpingu.

Říká se, že je na tom český hokej v porovnání s tím evropským mizerně. Vy jste zatím v European Trophy vyhráli tři zápasy ze čtyř. Takže to není pravda?
Máme skvělý mančaft. Jsou v něm kluci, kteří si prošli NHL či Ruskem. Máme také hodně zkušeností, ale ze začátku nás hodně soupeři přebruslovali. Z Tipsport Cupu to je obrovský výkonnostní skok.

Jak se vám zatím tahle soutěž líbí?
Moc, je to skvělý nápad, který doufám vydrží i v příštích letech. Porovnání s evropskou špičkou je něco, co se vám nepoštěstí každý den.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz