Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Staal byl během svatby vyměněn. Zamířil za bratrem

Sport

  15:46
Pátek. To byl pro Jordana Staala velký den. Vstoupil do svazku manželského, poté byl hokejový útočník vyměněn z Pittsburghu do Caroliny, kde je kapitánem jeho starší bratr Eric. "Vždycky jsme plánovali, že jednou budeme hrát spolu," řekl v neděli Jordan serveru NHL.com.

Jordal Staal se raduje z gólu. foto: ČTK

Třiadvacetiletý Jordan odehrál v Pittsburghu dlouhých šest sezon. Kontrakt s Tučňáky by mu skončil příští rok, proto mu vedení klubu nyní nabídlo prodloužení na dalších deset let, což ale urostlý centr odmítl. Vše tak směřovalo k jeho výměně.

Vedení Penguins muselo zareagovat, aby Jordana Staala za rok neztratilo bez kompenzace. Generální manažer Ray Shero ho tak v pátek, při průběhu prvního kola draftu, vyměnil do Caroliny, kde působí jeho nejstarší bratr Eric, za mladého útočníka Suttera, obránce Dumoulina a právo na 8. pozici v draftu. V ten samý den však  probíhal také Staalův svatební obřad. "I když se to dalo očekávat, byl jsem v šoku," popsal Jordan Staal. "Byl to velmi emotivní den, nejen kvůli svatbě. I z toho trejdu jsem byl nadšený," dodal.

V organizaci Hurikánů navíc působí nejmladší z klanu Staalů Jared, jehož místo je však zatím jen na farmě. Posledním Staalem je Marc z New Yorku Rangers.

Klan Staalů: zleva Marc, Jordan, Eric a Jared Staalovi.

Jordan Staal chtěl opustit Penguins i z důvodu, že byl vždy až tím třetím v řadě, i když je jednou z největších osobností celé ligy. Čas na ledě mu ukrajovali hvězdní Sidney Crosby a Jevgenij Malkin. Přesto všechno to jsou velcí přátelé. Kapitán Penguins byl dokonce na Staalově svatbě, stejně jako další už bývalí spoluhráči. "Bylo pro mě nejtěžší jim oznámit, že jsem byl vyměněn. Na druhou stranu lepší, než rozeslat pouhé zprávy. Mohli jsme si o tom popovídat," smutnil Staal. "Kdybych ale kývl na desetiletou smlouvu, šance zahrát si s Erikem by poté byla mizivá," vysvětlil své rozhodnutí.

Za těch šest let mu ale Pittsburgh přirostl k srdci. "Je to fantastická organizace, s Penguins jsem vyhrál Stanley Cup. Je těžké odcházet, zároveň je to však vzrušující," pravil.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!