Neděle 24. září 2023, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Stanley Cup přiletí do Česka.

Sport

  14:53
PRAHA - V úterý večer přiletí poosmé v historii do Česka Stanleyův pohár, který v červnu získali v dresu Detroitu brankář Dominik Hašek a útočník Jiří Hudler. Slavná hokejová trofej dorazí se svými bodyguardy z Helsinek, protože ve Finsku si dnes užívá se Stanley Cupem útočník Valtteri Filppula.

Domik Hašek podruhé v kariéře zvedá nad hlavu Stanleyův pohár foto: ČTK

Postupně si hokejový grál půjčí skaut Red Wings Vladimír Havlůj a obránce Jakub Kindl, který působil jen na farmě Detroitu v Grand Rapids a držitelem Stanleyova poháru není. Oficiální oslava pro fanoušky je naplánována do Vsetína, Olomouce a Prostějova ve čtvrtek, kde spolu s Hudlerem budou i Hašek a slovenský útočník Tomáš Kopecký. V pátek má v plánu soukromou oslavu Hašek a pak trofej zamíří na Slovensko s Kopeckým.

Na čtvrtek je naplánovaný bohatý program i pro fanoušky. Od 10:00 do 14:00 představí Hudler, Hašek a Kopecký Stanley Cup před vsetínskou radnicí, kde proběhne i autogramiáda a vystoupí skupina Maxim Turbulenc. V 15:30 se bude pokračovat v Olomouci na Horním náměstí, kde také zazpívá Těžkej Pokondr. O hodinu a půl později se se Stanley Cupem vyfotí mládežnické týmy na zimním stadionu v Olomouci, kde Hudler začínal s hokejem před odchodem do Vsetína. 

"Na šestou večer je naplánován přesun na velodrom v Prostějově a od 19:00 zajistil Jirka Hudler fanouškům vystoupení skupiny No Name," nastínil program Petr Fridrich z agentury TK Plus, která se stará o průběh Hudlerových oslav. Původně měla vystoupit Hudlerova oblíbená skupina Chinaski, ale ta po tragické nehodě a smrti bubeníka Pavla Grohmana zrušila všechen svůj program.

 Hašek, který při svém premiérovém triumfu ve Stanley Cupu před šesti lety představil trofej fanouškům v rodných Pardubicích, má na pátek naplánovanou jen soukromou oslavu. 

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!