12. dubna 2008 16:53 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Šťastná sedmička z NHL si zahraje v Liberci

Hokejová reprezentace při tréninku.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hokejová reprezentace při tréninku. | foto: ČTK

PRAHA Sedm hokejistů ze zámořských soutěží zařadil reprezentační trenér Alois Hadamczik do nominace na turnaj Česká pojišťovna Cup, který se bude hrát v příštím týdnu v Liberci.

V sedmadvacetičlenném kádru pro závěrečný podnik série Euro Hockey Tour jsou i Tomáš Kaberle, Filip Kuba, Ladislav Šmíd, Aleš Kotalík, Radim Vrbata, Martin Hanzal a Petr Kalus. Tým, v kterém zatím nefigurují finalisté české extraligy, bude ještě zúžen o dva hráče.

Nominace

Brankáři: Marek Pinc (Liberec), Miroslav Kopřiva (Kladno), Milan Hnilička (Ufa/Rus.),

obránci: Angel Krstev, Lukáš Zíb (oba Liberec), Petr Čáslava (Čerepovec/Rus.), Vladimír Sičák (České Budějovice), Marek Černošek (Sparta), Václav Benák (Plzeň), Tomáš Kaberle (Toronto/NHL), Filip Kuba (Tampa/NHL), Ladislav Šmíd (Edmonton/NHL),

útočníci: Ondřej Veselý, Jindřich Kotrla (oba České Budějovice), Tomáš Rolinek, Jiří Cetkovský (oba Pardubice), Radim Vrbata, Martin Hanzal (oba Phoenix/NHL), Pavel Kubiš (Zlín), Leoš Čermák (Liberec), Peter Jánský (Litvínov), Tomáš Netík (Sparta), Josef Straka (Čerepovec/Rus.), Ladislav Kohn (CSKA Moskva/Rus.), Zbyněk Irgl (Jaroslavl/Rus.), Aleš Kotalík (Buffalo/NHL), Petr Kalus (Houston/AHL).

Všichni účastníci turnaje totiž mohou na akci využít pouze 25 hráčů. "Chceme, aby všichni trenéři mohli vyzkoušet co nejvíce hráčů. Navíc někteří hokejisté ze zámoří mohou nastoupit například jen v jednom nebo ve dvou zápasech," řekl dnes v Praze novinářům generální sekretář hokejového svazu Martin Urban.

Hadamczik určí finální nominaci až ve čtvrtek, v den prvního duelu. Teoreticky je možné, že se v ní objeví i zástupci Slavie a Karlových Varů, kteří nyní bojují o mistrovský titul. To ale zřejmě jen v případě, že finále skončí v pondělí. "Jinak budeme muset hráče případně zařadit až do konečné nominace, podle zkušeností a informací, které o nich máme," uvedl Hadamczik na tiskové konferenci.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…