Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Stěhování s nečekanými komplikacemi. ‚Mají vaše želvy povolení?‘ slyšel brankář Holtby na hranicích

Braden Holtby zažil netradiční přesun do své domoviny. foto: NBC Sports.

Vancouver - Jako vítěz Stanley Cupu si nejspíš řeknete, že už vás žádné překážky nepřekvapí. Ne tak brankáře Bradena Holtbyho. Čerstvá akvizice Vancouver Canucks uvízla na hranicích jen proto, že neměla povolení na dvojici domácích mazlíčků.
  18:32

Holtby se právě stěhuje po deseti letech z Washingtonu zpátky domů do Kanady. Přesun šel hladce, než se dostal k celníkům na americko-kanadské hranici, kteří se začali ptát na jeho dvě želvy.

Braden Holtby a Alexander Ovečkin (8) slaví druhé vítězství Washingtonu v sérii...
Vítěz Vezina Trophy 2016 Brayden Holtby.

„Máte povolení na jejich přepravu?“ zeptali se.

Po kapsách určitě ne, v oficiálních dokumentech jakbysmet.

A tak si gólmana i s želvami nechali na hranicích. Jen kousek od Vancouveru, kam letos zamířil.

Podivuhodná historka by zůstala světu utajená - nebýt sociálních sítí a Holtbyho manželky.

„Ahoj Twittere, máte někdo fajn vztahy s organizací Federal Fish and Wildlife, které by nás mohly dostat k nějakým exportním papírům, aby se dvě šťastné želvy přepravily přes hranice? Chybí nám naši chlapci,“ napsala Brandi Holtbyová.

Bodře se zeptali provozovatelé kanálu Pigeonhole Hockey Podcast: „A už byly odeslány?“

NHL v krátkodobých bublinách? Bettman nastínil, jak by mohl fungovat hokej v zámoří

„Ne, nevěděli jsme, že potřebujeme povolení k vývozu (udělali jsme povolení k dovozu pro kanadskou stranu), takže Braden teď uvízl na hranici se dvěma želvami,“ odpověděla se smíchem Holtbyho manželka. 

Už je to víc než 16 hodin a zatím nejspíš stále čekají, jak se situace vyvine. Holtbyovým se od té chvíle dostávalo podpory i rad, jak situaci řešit. Nejhorším scénářem je pro ně prý návrat do Washingtonu nechat si štemplem potvrdit jediné úřední lejstro.

Mezitím se na účtu Holtbyho ženy množily i vtipné komentáře.

„Fotky sem, jinak si budu myslet, že se to nestalo. Chci vidět Bradena v pohraničním středisku se dvěma želvami,“ vybídl Daniel Ferreira.

„Sheldon vás vítá v Britské Kolumbii,“ napsala uživatelka Allison a přidala fotku své domácí želvy.

S tweetem přispěchal i další satirický účet nově pojmenovaný Želvy uvězněné na hranicích.

Jak vidno, Holtbyho přesun do Vancouveru provázejí neotřelé události, sotva jeho nové hokejové angažmá začalo. Hvězdný brankář s Canucks po sezoně uzavřel dvouletou smlouvu na 8,6 milionů dolarů a nahradí tu letitou švédskou jedničku Jacoba Markströma.

Každopádně měl více štěstí než bývalý kapitán Phidelphia Flyers Mike Richards v roce 2015. Na kanadských hranicích ho tehdy zadrželi při převážení léku oxykodon, což je narkotická medicína proti bolesti, chemicky připravovaná z některých složek opia. Richards pak čtyři hodiny u výslechu s kanadskou jízdní policií vysvětloval, proč ji má u sebe.

Autor:

Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?
Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?

Mražené produkty od Nowaca jsou navrženy pro snadnou a rychlou přípravu. Jsou tak naprosto ideální, když k vám přijde nečekaná návštěva nebo už...