Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Štěpánek: Nejde to hodit na beky, prohráli jsme jako Vítkovice

Sport

  22:39
PRAHA - Především individuální chyby připravily hokejisty Vítkovic o lepší výsledek v třetím semifinále extraligového play off na ledě pražské Slavie. Ta se díky výhře 5:3 vrátila do hry o postup do finále. Právě zbytečné hrubky chtějí Ostravané odstranit v úterním utkání, aby nepřipustili vyrovnání série na 2:2.

Jakub Štěpánek. foto: ČTK

"Nejde to však celé hodit jen na beky. Prostě jsme dnes jako celý tým Vítkovic prohráli," hájil spoluhráče brankář Jakub Štěpánek v rozhovoru s novináři krátce po utkání. Sám si vybral pořádnou porci smůly už v čase 2:31, kdy ho překonal domácí kanonýr Roman Červenka.

"Najížděl tam z boku, střílel bekhendem a já jsem to chtěl vyrazit vyrážečkou, ale trefil jsem to hranou. Myslel jsem si, že jsem to vyrazil před sebe nebo za branku, ale pak mi to spadlo na záda a do brány," popsal Štěpánek. Celou situaci si však ani příliš nevyčítal. "Chybělo mi tam jen trochu štěstíčka," dodal.

Sama střela, byť z velkého úhlu, ho prý ale nijak nepřekvapila. "To ne, čekal jsem to. Věděl jsem, že budou střílet ze všech úhlů. A také potom tak stříleli," uvedl Štěpánek. Svou roli podle něho sehrálo i užší kluziště. "Je to něco jiného než hokej u nás (v Ostravě), všude je to blízko. Na můj vkus jsme dnes udělali hodně individuálních chyb, ty však mohou vyplynout i z toho, že domácí nás hodně napadali. Musíme se z toho pro zítra poučit," uvedl Štěpánek.

Alois Hadamczik.

Svůj výkon nechtěl příliš rozebírat. "Jeden gól si vyčítám, ten druhý beru na sebe," přiznal Štěpánek. Celý duel se však již snažil hodit za hlavu. "Měl jsem i hodně povedené zápasy a byly to prohry. Už je to pryč. Myslím, že jsem i něco chytil, ale prohráli jsme, takže nemá cenu se bavit o mém výkonu.

" Přestože za necelých 27 minut čtyřikrát inkasoval, sám od sebe střídat nechtěl. "Možná kdybych dostal ještě pátý gól v polovině zápasu při té přesilovce pět na tři, tak bych to asi sbalil a šel si odpočinout, ale právě v tom oslabení jsem si zachytal a řekl si, že to vydržím. Pak už jsem určitě nechtěl střídat," připomněl Štěpánek.

Věřil také, že v úterý se v O2 Areně představí jeho tým v odlišném světle. "Tento zápas už nevrátíme, musíme se poučit z našich chyb, dobře se vyspat, jít do toho s čistou hlavou a pokusit se vyhrát," plánoval reprezentační gólman.

Slavia-Vítkovice.

Pro chyby obránců měl pochopení i zkušený forvard Viktor Ujčík. "Plyne to z toho, že jsou přetížení. Bylo hrozně moc oslabení a dalších věcí. Někdy tam chodí ob jednoho a samozřejmě, že když je pak člověk unavený, tak místo toho, aby si to zjednodušil, ty pokyny mu z mozku nejdou tak rychle a ještě si to komplikuje," řekl Ujčík.

Vítkovičtí přitom zápas slibně rozehráli. Po rychlém direktu otočili rychle stav z 0:1 na 2:1. "Rozhodně jsme si ale nemysleli, že to máme v kapse. Tady na Slavii není žádný stav dobrý k uspokojení. Byli jsme rádi, že jsme to dokázali otočit, ale věděli jsme, že máme před sebou ještě dlouhou dobu. Žádné uspokojení to nebylo," ujistil Ujčík.

Ani toto vedení totiž nemělo dlouhého trvání. Slavia ještě do první přestávky otočila během 63 vteřin na 3:2 ve svůj prospěch. "Udělali jsme tam pak nějaké chyby, trošku nás to psychicky srazilo, ale od další třetiny jsme si řekli, že do toho zase budeme šlapat," připomněl atmosféru v kabině Ujčík.

Přestože Slavia odskočila na rozdíl dvou branek, právě Ujčík za pouhých devět sekund znovu snížil. "To nás dostalo nahoru a začali jsme jim tam zatápět," podotkl Ujčík. Hodně pak litoval situace, kdy ujeli s Radimem Hruškou do přečíslení dvou na jednoho. "Mohli jsme jít do kabin za vyrovnaného stavu, ale takový je prostě hokej," řekl Ujčík, jenž mohl jen přihlížet, jak Hruška v dobré pozici přestřelil branku.

Vladimír Růžička.

"On to však řešil sám dobře. Já už nemohl čekat víc vzadu, protože by mě hráči ´dotáhli´. Snažil jsem se být v té mezeře, aby v případě, že to půjde, mohl nahrát, ale bek si spíš vzal mě a Radima nechal gólmanovi. Byla to dobrá střela, ale bohužel přestřelil." I proto šli Ostravané do třetí části hry s jednogólovým mankem a začali hrát velmi aktivně.

"Chtěli jsme s tím něco udělat, ale měli jsme tam hrozně moc oslabení, která rozbila celou tu třetinu. A pak jsme dostali toho góla, kterýho jsme dostali," uvedl Ujčík k rozhodující trefě, kterou vstřelil Miroslav Holec po osudovém selhání beka Petra Jurečky.

Po defenzivně vedeném druhém duelu se takové střelecké dostihy příliš nečekaly. "Určitě jsme se nechtěli do ničeho takového se Slavií pouštět, ale dnes jsme vždy udělali nějakou chybu, ani nemusela být hrubá, třeba ve středním pásmu, byla z toho situace tři na tři, najednou z toho frajer vystřelí a trefí to tam. Skoro z každé takové chyby jsme dostali góla, tím byl ten zápas dnes specifický," podotkl Ujčík.

Také podle jeho názoru budou hrát Ostravané ve čtvrtém klání jinak. "Trenér k tomu bude mít určitě co říct a zítra se toho musíme vyvarovat. Je třeba si hlavně odpočinout, zapomenout a nehrát tolik oslabení. Série bude zřejmě ještě dlouhá," předpokládal Ujčík.

Autor:

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...