Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zachránce Řepík: Možná jsme s Lotyši bod ztratili, ale Rusové nás vyždímali

Sport

  23:00
MOSKVA (od našeho zpravodaje) - Moskva (Od našeho zpravodaje) - Také třetí extraligový šampion z Liberce na mistrovství světa ukázal, jak povedenou sezonu prožívá. Útočník Michal Řepík ve druhém zápase šampionátu zachránil 59 sekund před koncem remízu s Lotyšskem. Druhý bod přihrál národnímu týmu Lukáš Kašpar v nájezdech.

Češi slaví proti Lotyšům vítězství na nájezdy. foto: Reuters

To byly nervy! Po dvou gólech kapitána Tomáše Plekance si Češi vytvořili slibný náskok, další šance neproměnili a Lotyši pak dokonali v čase 57:41 obrat. „Zaplaťpánbůh, že jsme to srovnali a v penaltách urvali dva body, oddechl si reprezentační zachránce Řepík.

Češi spadli po triumfu nad Rusy zpět na led, Lotyše udolali až po nájezdech

Ukázalo to vyrovnání při závěrečné power-play sílu a charakter mužstva?
Myslím, že jo. Říkali jsme si, že to musíme zkusit a připravovali se na hru bez brankáře. Beci si to dobře dali, Jeřábek to pustil zápěstím na bránu a já jenom vystrčil hokejku a puk tečoval.

Berete dva body jako zisk, nebo jako ztrátu?
Za stavu dva nula bych řekl, že je to ztráta. Ale po tom, jak se zápas odvíjel, pro nás dva body budou hodně důležité. Chceme vyhrávat každý zápas. Proti Rusům jsme hráli dobře a dost jsme se vyždímali. Možná nám pak ke konci trochu chyběly síly. Ale naštěstí máme pět bodů.

Nájezdy zase rozhodl Lukáš Kašpar. Co tomu říkáte?

Věřili jsme mu. Je to pro nás taková jistota, že penalty dává. Dá se říct, že už předčasně jsme věděli, že ten gól tam asi spadne. Byli jsme rádi a na střídačce jsme mu gratulovali.

ČR - Lotyšsko, utkání skupiny A mistrovství světa v hokeji, 7. května v Moskvě....
Radost českých hokejistů.

Čím to je, že mu nájezdy tak jdou?

Má to natrénované, navíc má rychlé zápěstí a střelu. Mezi nohy to dává pořád a hodně si věří. Umí to trefit.

Nebude Kašpar inspirací pro ostatní?
Možná jo, ale zase úplně jednoduché zakončení to není. Pro leváka je to asi lehčí než pro praváka. Navíc to člověk musí mít natrénované, ne každý góly mezi nohy dává.

Ukázal sobotní duel, že žádný soupeř není vyloženě slabý?

Světový hokej se vyrovnává a žádný zápas nebude jednoduchý. Kazachstán porazil Švýcary, Švédové také s Lotyši ztratili bod, my porazili Rusy. Máme těžkou skupinu, takže je pro nás moc důležité, že jsme na začátek urvali pět bodů. Budeme se teď snažit porazit Švédy.

Autoři:

Mohlo by vás zajímat