24. dubna 2008 15:18 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Straka a Červenka vypadli z nominace

Trenér Hadamczik vyškrtl z nominace další dva hráče. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Hadamczik vyškrtl z nominace další dva hráče. | foto: ČTK

LIBEREC Útočníci Josef Straka a Roman Červenka si na mistrovství světa v Kanadě nezahrají. Kouč Alois Hadamczik je z národního týmu vyřadil po dnešním tréninku, necelých čtyřiadvacet hodin před odletem reprezentace na závěrečné soustředění do Montrealu.

"Bylo to těžké rozhodnutí, protože musím říci, že oba hráči určitě nepředvedli špatný výkon. Hráli v rámci svých možností, ale jsou to techničtí útočníci. Věřím, že hráči, kteří budou dostávat větší prostor na ledě jako Erat nebo Vrbata, jsou lepší," řekl Hadamczik novinářům po tréninku.

Straka, který byl podobně z nominace vyřazen i před rokem, s Červenkou doplatili na to, že do třetí a čtvrté formace se Hadamczikovi typově hodí jiní hráči. "Tam budou hrát hráči s defenzivními schopnostmi a ti, kteří tam zůstali, jsou na tom lépe," uvedl reprezentační kouč. V kádru je aktuálně 26 hráčů a je jisté, že jeden z útočníků se na šampionátu nepředstaví. Navíc je možné, že reprezentaci ještě někdo posílí. Dnes by mělo být jasné, zda bude hrát Marek Židlický z Nashvillu. Další obránce Martin Škoula z Minnesoty národnímu celku nepomůže, protože musí na operaci se zraněným kolenem.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.